Cena elektřiny roste, nejvyšší čas na úsporná opatření

Zaznamenali jste, že cena elektřiny dlouhodobě klesá? Pokud trend vaší pozornosti ušel, není divu. Paradoxně se totiž na fakturách za energie nijak neprojeví a naopak můžeme očekávat další zdražování. Na vině jsou solární elektrárny, ale o to dnes rozebírat nebudeme. Místo toho vám prozradíme, jak náklady za elektřinu reálně snížit. A to tak, že to váš rozpočet skutečně pozná.

Vyměňte dodavatele

Na českém energetickém trhu působí obrovské množství dodavatelů a je jen na vás, kterého si vyberete. Divili byste se, jak se ceny elektřiny liší a jak se může po změně cena elektřiny snížit. Otázkou však je, jak vybrat toho skutečně nejvýhodnějšího. Nebojte, nebudete muset zjišťovat všechny aktuální tarify a schůzovat s obchodními zástupci. Celý proces jde vyřešit mnohem rychleji – prostřednictvím porovnání cen elektřiny, které najdete na srovávacím serveru ušetřeno.cz. Stačí zadat několik základních údajů o vašem bydlení do formuláře, který je známý jako „kalkulačka elektřiny“ a obratem se dozvíte možnou úsporu.

Neplýtvejte elektřinou

Kontrolujete aktuální spotřebu elektřiny? Měli byste začít. Existují speciální programy, díky kterým lze sledovat, kolik elektřiny které spotřebiče spotřebují. Chcete-li celkovou spotřebu snížit, nezapomínejte je vypínat. Modem, počítač a další přístroje, které jedou nonstop, byť ve „stand by“ režimu, za rok spolykají více elektřiny, než jste si mysleli. Vytahování kabelů ze sítě se vyhnete pomocí speciální zásuvky, kterou můžete ovládat prostřednictvím dálkového ovladače. Stisknete tlačítko a zásuvka se vypne. Investice se vrátí poměrně brzy, v domácnosti s průměrnou spotřebou elektřiny maximálně do dvou let.

Ušetřete za světlo

Nebudeme vás nabádat, abyste byli doma po tmě, ale k výměně klasických žárovek za „LEDky“. LED žárovky jsou v současné době vůbec nejúspornější alternativou

Publikováno: 12. 06. 2013

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam