Jste na mateřské a chcete si půjčit? Pozor na podvodníky!

S nástupem na mateřskou a poté rodičovskou dovolenou se rodinný rozpočet výrazně smrskne. A když ho nabourá nečekaný výdaj, oheň je rázem na střeše. Naštěstí jsou tady zajímavé půjčky, které jsou k mání i pro osoby na mateřské/rodičovské dovolené. Dejte si však dobrý pozor na to, u koho o peníze zažádáte. Prozradíme vám, jak postupovat.

Nezatěžujte rozpočet půjčkou na něco, co nepotřebujete

V prvé řadě zvažte, zda se bez půjčky opravdu neobejdete. Půjčit si na luxusní dámské hodinky, které vás uhranuly ve výloze, je přinejmenším velmi hloupé. Na druhou stranu jsou výdaje, které nepočkají – například nedoplatek za energie nebo nákup nového spotřebiče, bez kterého by domácnost nemohla fungovat.

Nepůjčujte si více, než musíte

Alfou a omegou je výběr vhodného úvěru, který odpovídá vašim požadavkům. Potřebujete-li několik set až tisíc korun, sáhněte po některé z rychlých online půjček. Vyřídíte je z pohodlí domova a u některých poskytovatelů získáte první půjčku zdarma. V případě opakované půjčky však počítejte s velmi vysokým RPSN. V žádném případě si nepůjčujte větší částku, než skutečně potřebujete. Zbytečně utratíte větší částku a budete splácet mnohem déle.

Pozor na neznámé nebankovní společnosti

Jakmile si ujasníte typ půjčky, která by vám mohla pomoct, začněte hledat vhodného věřitele. Menší částku seženete v nebankovním sektoru a to i bez nutnosti návštěvy pobočky. Samozřejmě můžete zažádat i o větší půjčku (přeci jen máte doložitelný příjem, byť poměrně nízký) a to i v bance. Tam dostanete mnohem lepší podmínky (nižší úrok a poplatky), ale je možné, že budete muset sehnat spoluručitele (např. v případě půjčky na auta). Ať už se však rozhodnete pro malou nebo větší půjčku, v žádném případě si nepůjčujte od neznámých soukromých investorů a neprověřených nebankovních společností. Kvalitních úvěrů je relativně dost a díky doložitelnému příjmu projdete schvalovacím procesem. Přesto se vyplatí vybrané nabídky porovnat a vybrat si tu, která je nejvýhodnější. S podpisem smlouvy se neukvapujte a přečtěte si ji od prvního do posledního písmenka. A nebudete-li některé pasáži rozumět, proberte ji s někým, kdo vám poradí.

Přečtěte si smlouvu a neplaťte nic předem

Nezapomeňte, že solidní nebankovní společnosti nevybírají poplatky předem a nebudou na vás nijak tlačit. Výjimkou může být verifikační poplatek 1 Kč, který budete muset zaplatit v případě některých online půjček.

Publikováno: 15. 11. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: půjčka pro ženy na md | půjčky na mateřské