Ženský vs mužský interiér: Rozdíly, které jsou patrné na první pohled

Ačkoliv nelze pochybovat nad vzájemnou kompatibilitou, stejně tak nemůže být pochyb o tom, že ženy pocházejí z úplně jiné planety než muži. Platí to minimálně o vkusu – samozřejmě v obecné rovině. Rozdílné vnímání barev, kompozic a stylů vyplouvá na povrch především v momentě, kdy se mladý zamilovaný pár rozhodne pro první společné bydlení. Pokud je muž galantní, přenechá vtisknutí osobitého stylu své drahé polovičce a sám se postará o technickou stránku věci. Zásadní rozdíly jsou proto vidět především na bytech tzv. singles.

Ženy mají rády květinové vzory a pastelové barvy

Přestože neexistuje nic jako univerzální vkus žen, většina inklinuje spíše k romantičtějšímu vzhledu a harmonické atmosféře. Dámy preferují pastelové barvy, nedají dopustit na neutrální bílou a zároveň se nebojí vizuálně zajímavých akcentů v podobě černé, zlaté či vínové. Domácnost, jejíž zařizování měla na starosti žena, se obvykle vyznačuje citlivě zvolenými dekoracemi. Typický je především pěkný bytový textil včele se záclonami a závěsy, polštářky a přehozy. Bydlení je díky němu útulnější a panuje v něm domácká atmosféra. Mezi další ryze ženské záležitosti patří postel s nebesy, kosmetický toaletní stolek, ale také praktická – a především prostorná kuchyně do U, případně s ostrůvkem či barovým pultem. Na stěnách dámského bydlení se skví zarámované vzpomínky z dovolených.

Jak přistupují k zařizování bydlení muži?

Pánové volí při zařizování bydlení odlišnou strategii. Prioritou je pro ně pohodlí, které reprezentuje především prostorná sedací souprava. Když je kožená a zároveň reprezentuje vybraný vkus, je to velké plus. V obývacím pokoji pak samozřejmě nesmí chybět televizor s dostatečně velkou úhlopříčkou. Na bytové textilie jsou pánové poněkud skoupí, často neřeší nebo zapomínají i na základní prvky. V kuchyni si potrpí na prostornou lednici, velikost kuchyňské linky je ale příliš nezajímá (s výjimkou mužů, jejich zálibou je vaření). Ani pánové však nezapomínají na dekorace. V bytě starého mládence většinou nechybí filmové plakáty a sběratelské předměty všeho druhu. Kapitolou samou pro sebe jsou tzv. geekové – ti do specifických doplňků neváhají investovat spoustu peněz.

Publikováno: 18. 02. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam