Proč je na některá tetování potřeba vícero sezení?

Zatímco některá tetování mohou být dokončena v rámci jednoho sezení, některá vyžadují sezení několik, mezi nimiž musí být samozřejmě jisté rozestupy, aby se kůže stihla uklidnit. Kdy je nutné přijít několikrát? Když navštívíte dobrý tetovací salon Praha, hned na první schůzce se samozřejmě dozvíte, jestli bude třeba přijít několikrát, nebo se dá celý obrázek zvládnout najednou. Někdy však může být původní odhad trochu nepřesný. Dost totiž záleží na vaší kůži, což je individuální záležitost.

Velké vzory zaberou více času

Tohle asi není příliš překvapivé. Velké motivy vyžadují více sezení, i kdyby vám bylo příjemné nechat se tetovat. Nejste to pouze vy, kdo po hodinách práce potřebuje odpočinek, ale rovněž tatér. Pro většinu lidí je však příjemnější po pár hodinách přestat, kůže je po hodinách dráždění citlivější a nepoddajná. Důvodem k vícero sezením může být i náročnost barev a stínování. Záleží na konkrétním motivu, avšak někdy je prostě lepší nechat kůži zahojit, pak umělec lépe a jasněji vidí, do jakých oblastí má dát barvu či stín. Nejde však o pravidlo, někdy lze vybarvení provést v jednom sezení.

Složité detaily si vyžadují více času

Potrpíte si na detaily a vybrali jste si motiv, který jich obsahuje spoustu? Pak se připravte na několik sezení. Velké množství detailů totiž znamená, že tatér bude pracovat na malé části tetování po delší dobu. Rozdělení do více sezení je snad jediný způsob, jak zajistit, že je každá linie naprosto dokonalá.

Neváhejte se ozvat, když nebudete zvládat

Každý zvládá tetování jinak. Možná máte nízký práh bolesti, takže bude třeba rozdělit i menší tetování. Zkušený tatér to nejspíš pozná, avšak v žádném případě se neváhejte ozvat. Bude-li vám tetování nepříjemné, domluvíte si další termín. Každé dobré tetovací studio Praha přistupuje ke klientům individuálně, vše je vždy hlavně o domluvě.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam