Jaké jsou důvody, proč dítě potřebuje s nástupem do školy vybudovat nový dětský pokojíček

Máte doma potomka školního věku a říkáte si, že s tím nástupem do školy je spojeno tolik povinností, že je asi nezvládnete. Zatněte zuby a snažte se. Děláte to pro své dítě. Na místě rozhodně není polevování ani slevování z vysokých nároků v oblastech, které jsou pro budoucnost dítěte důležité. A tím rozhodně zázemí v podobě praktického dětského pokojíčku je.

Zázemí pro hry i pro plnění úkolů

Zatímco dětský pokoj pro dítě, které chodí teprve do školky, vyžaduje především dostatek úložného místa a prostor pro hry, s pokojíkem pro školáka je to jiné. Ten již vyžaduje také prostor pro plnění školních povinností. Ten by měl obsahovat minimálně dětský psací stůlpolohovatelnou židlí a šuplík či polici na ukládání knížek, učebnic, sešitů a psacích potřeb. Pracovní koutek v dětském pokoji nemusí být nikterak veliký, měl by být ale prakticky zařízen a poskytovat malému školákovi prostor pro plnění povinností i útulné zázemí, ve kterém bude rád trávit čas například čtením. Nezapomeňte proto také na vybavení vhodnými dekoracemi a v neposlední řadě věnujte pozornost také podlaze. Ta by měla být hladká, aby se po ní dalo snadno přejíždět kolečkovou židlí. Ideální do pracovní zóny je z tohoto pohledu vinylová podlaha, která všechna tato kritéria plní beze zbytku.

Herní prostor ještě není pasé

Prostor pro hru má v pokojíčku čerstvého školáka ještě také svoje místo. Děti potřebují rozvíjet fantazii a budovat si vlastní prostor, který právě prostřednictvím hry snadno definují. Oblasti na hraní věnujte v pokojíčku dostatek prostoru, myslete na úložné místo na hračky a také teplý koberec na podlahu, protože je pravděpodobné, že při hře se dítě bude pohybovat převážně na zemi. Do herní zóny v dětském pokojíku není potřeba kupovat velké kusy dětského nábytku, plně postačí ty, na které samo dítě pohodlně dosáhne a bude schopno do nich uklidit hračky.

Kam s ním?

I prostor na ukládání svršků je v dětském pokoji důležitý. Obvykle bývá součástí odpočinkové zóny a představuje jej prostorná skříň, do které se vejdou trička, tepláky, ale i školní oblečení a teplejší zimní bundy. Jestliže nemáte v dětském pokoji dostatek místa na velkou skříň, je možné sezónní dětské věci skladovat na společném místě s těmi, které patří rodičům.

Publikováno: 03. 09. 2021

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam