Jakou zvolit sedací soupravu, když máte malé dítě?

Pustili jste se do zařizování nového obývacího pokoje a došlo na sedačku? Pokud vám stávající model nevyhovuje, na nic nečekejte a pořiďte si nový. Přeci jen jde o nejdůležitější nábytek v domácnosti, a podle toho by měl i vypadat. V případě, že máte malé dítko, byste však tuto skutečnost měli vzít v potaz při výběru. V tomto článku najdete několik praktických tipů, které se vám budou hodit.

Jakou barvu a materiál?

Momentálně je v módě světlejší sedací souprava, která je navíc jako stvořená do menších obývacích pokojů (například do bytových jednotek panelových domů). Přítomnost vybavení ve světlých tónech opticky zvětšuje prostor, což je samozřejmě velmi žádoucí. Co ale žádoucí není, jsou viditelné fleky a flíčky. Připravte se na to, že dítě pravděpodobně neuhlídáte a budete sedačku pravidelně čistit. Proto je mnohem praktičtější zvolit tmavší čalounění – to snese ledacos. Rozhodnete-li se přeci jen pro světlejší sedací soupravu, zvolte materiál, který se snadno čistí. Není nic horšího, než moderní a stylová, leč neustále špinavá sedačka. Co se materiálu týče, čím odolnější, tím lepší. Děti se se sedacím nábytkem příliš nemazlí.

Jaký tvar a velikost?

Tvar a velikost sedací soupravy musí odpovídat dispozici obývacího pokoje. Není žádoucí, aby sedačka zbytečně zabírala všechen volný prostor. Myslete na svého potomka a dopřejte mu v místnosti dostatek místa na hraní. Ve větším obývacím pokoji vám na druhou stranu může přijít vhod rohová sedačka, která obývák rozdělí na dva sektory. V jednom bude konferenční stůl a komoda s televizí, ve druhém pak hrací koutek. Rohové sedací soupravy jsou k mání v různých velikostech a některé jsou velmi kompaktní. S velikostí si nemusí příliš lámat hlavu majitelé velkých obývacích pokojů. Mohou zvolit i větší model, který je navíc rozkládací a lze ho v případě potřeby proměnit na dočasnou postel. Dobrou volbou může být také sedačka do U. Stylové sedací soupravy všech typů najdete například na www.lumax.nabytek.cz. Nerozhodní zákazníci se mohou kdykoliv obrátit na ochotnou zákaznickou podporu.

Publikováno: 18. 05. 2018

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: jakou sedací soupravu | rohová sedačka