Chcete se oblékat sama? Naučte se šít na stroji

Před pár desítkami let bylo běžné, že v každé domácnosti byl šicí stroj a maminky uměly vše zašít, přešít a ušít podle střihu. S otevřením trhů a lepší dostupnosti oblečení jsme na šití tak trochu zapomněli, v současné době je ale opět na výsluní.

Ručně šité oblečení

Možná si ještě vzpomenete, když jste jako děti s otevřenou pusou pozorovali maminku nebo babičku, jak obkresluje z časopisu Burda střih na průsvitný šustivý papír. Pak se podle něj nastřihala látka, ozvalo se vrčení šicího stroje a doma ušitá mikina nebo třeba kalhoty byly na světě. Svůj vliv měla samozřejmě i doba, kdy byl problém cokoli sehnat, jednodušší tak bylo si to ušít. V současné době se k šití vracíme z mnoha důvodů. Chceme originální kousky, které nikdo nemá, nesedí nám konfekční velikost nebo potřebujeme užitečným způsobem vyplnit volný čas. Některé věci zkrátka jinak než doma zařídit nemůžeme a šít vše v ruce, s jehlou a nití, by nám nejspíš zabralo hodně času. Stroj nám pomůže ušetřit čas i síly, při jeho výběru se zaměřte na kvalitu. Šicí stroje Brother mají dlouholetou historii a nedají na ně dopustit spokojení zákazníci po celém světě.

Nebojte se začít

Sehnat střihy téměř na cokoli dnes není problém, vše je online, a tak stačí jen pár kliknutí a máme k dispozici vše, co potřebujeme. Střih si pak musíme připravit, jednotlivé kusy případně slepit k sobě a vyplatí se i popřemýšlet nad jednotlivými kroky, než se pustíme do šití. A než poprvé střihneme do látky. Moderní stroje mají různé funkce, které nám práci mohou usnadnit. Overlock sešívá, stříhá a začisťuje v jednom kroku, je proto skvělý pro šití pružných materiálů a úpletů,. Šití je kreativní zábava a vyžaduje svůj čas, nechvátejte a nechtějte vše hned. Pokud uděláte chybu, poučte se z ní pro příště. Pamatujte, že žádný učený z nebe nespadl a každý si musel projít stejnou cestu.

Naučit se šít vyžaduje trochu zručnosti a hodně trpělivosti, ale není to tak složité, jak by mohlo vypadat. Pokud jste ale doteď neměla s šicím strojem žádnou zkušenost, vyberte si pro začátky něco jednoduchého. Na složitější střihy přijde řada později, až si budete v šití jistější.

Publikováno: 02. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam