Jak zlepšit skomírající sexuální život? Vyzkoušejte tyto jednoduché triky

Pokud se slzou v oku vzpomínáte na časy, kdy jste s partnerem nevynechali jedinou příležitost k bouřlivému milování, máme pro vás skvělou zprávu. Současný stav nemusí být konečná. Ať už jsou důvodem vašeho upadajícího milostného života všudypřítomné děti, vyčerpání z práce nebo jen stereotyp, následující tipy vás opět dostanou do hry.

Odložte vysoké podpatky

Možná jste to doposud netušila, ale právě podpatky mohou negativně ovlivnit ženský orgasmus, protože zapříčiňují špatné postavení pánve. Alespoň to tvrdí americký gynekolog Eden Fromberg. Máte-li pocit, že vaše prožitky během sexu stojí za starou belu, schovejte lodičky do krabice.

Dodržujte pitný režim

Trápí vás nedostatek energie? Příčina může být mnohem prostší, než jste si doposud myslela. Nepřičítejte svou únavu hektickému životním stylu a raději se zamyslete nad svým pitným režimem. Buňky jsou schopny přenášet kyslík (a tím zrychlit metabolismus) pouze v případě dostatku vody. Hydratace je mimochodem nezbytná také pro správné prokrvení. Partnera, jež se potýká s erektilní dysfunkcí, nabádejte, ať více pije.

Pořiďte si erotické pomůcky

Nuda do postele nepatří a zřejmě nejlepším způsobem, jak se na sex opět těšit a uniknout z rutiny, jsou sexuální pomůcky všeho druhu. Můžete vsadit na klasiku v podobě vibrátoru či dilda, případně hrátky okořenit prostřednictvím erotické sady s nejoblíbenějšími pomůckami. Anebo vyzkoušejte něco úplně nového – přiveďte svého muže do varu pomocí umělé vagíny. Možností je víc než dost, určitě najdete tu správnou pro vás.

Dopřejte si kvalitní spánek

Jistě, ono se snadno řekne „spěte více“, když je domácnost plná malých nezbedů. Přesto byste se měla snažit o dorovnání spánkového deficitu, protože vyčerpání není pro libido nijak přínosné – nonstop unavená naopak můžete trpět pocitem, že vás sex vůbec nebaví. A když už se k němu (horko těžko) přemluvíte, nestojí za nic. Americká studie z roku 2015 potvrdila následující: lidé, jež si dopřávají dostatek spánku, jsou více odolní vůči depresi a úzkosti. Navíc mají vyšší hladinu pohlavních hormonů a nižší hladinu kortizolu (stresového hormonu). Nyní již víte, jak na to – jak s informacemi naložíte, je na vás!

Publikováno: 22. 05. 2020

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam