Energie podražily, neplaťte za ně více, než doopravdy musíte

Nálady na energie tvoří podstatnou část nákladů každé domácnosti a právě proto je na místě sledovat vývoj cen. Začátkem tohoto roku navíc došlo ke zvýšení DPH, které se na fakturách za plyn a elektřinu výrazně promítne. Mezi další faktory, které mají vliv na zdražení, patří i opětovné navýšení příspěvku na obnovitelné zdroje. Domácnost, která elektřinu využívá pouze k napájení spotřebičů a svícení, v letošním roce přispěje částkou cca 1765 Kč. Pokud elektřinou topíte, může se výše příspěvku vyšplhat přes 10 tis. Kč.

Zdražila nejen elektřina, ale i plyn

Začátkem roku 2013 došlo i k mírnému podražení plynu. Domácnosti, které plyn využívají pouze k vaření si připlatí jen několik desítek korun, v případě vytápění v průměru o několik stokorun. Důvodem nárůstu ceny plynu je zdražení distribuce a to v průměru o 4,32 %. Pokud nejste s výší poplatků spokojení, není nic jednoduššího, než přejít k jinému dodavateli. Ceny plynu i elektřiny se často výrazně liší a výsledná úspora může dosáhnout i několika tisíc korun za rok. A každá tisícovka, která zůstane doma, se přece počítá.

Hledáme levnější energie

Dodavatelů roste jako hub po dešti a zorientovat se ve všech tarifech není zrovna jednoduché. Nechcete-li trávit celé dny výpočty (ve kterých můžete velmi jednoduše udělat chybu), využijte některou z webových kalkulaček. Ty umožňují rychlé a hlavně přesné srovnání cen elektřiny a plynu. Najdete je třeba na známém portálu ušetřeno.cz, který vždy pracuje s aktuálními údaji - ty jsou zárukou velmi přesného srovnání. Jednoduše zadáte několik nezbytných údajů a zobrazíte si nabídku jednotlivých dodavatelů. Rozhodnete-li se některou z nich využít, vyplníte objednávku a obratem se vám ozve operátor ze zákaznického servisu. Ten s vámi domluví podrobnosti a vysvětlí všechny náležitosti, které se váží k přechodu. Nemusíte mít strach, výpověď smlouvy je jednoduchá a zákaznická podpora za vás všechny nezbytné dokumenty vyplní. Díky ušetřeno.cz můžete odebírat levný plyn i elektřinu, ani byste museli trávit spoustu času výpočty a papírováním.

Publikováno: 14. 03. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena plynu | levná elektřina | levný plyn | srovnání cen elektřiny | srovnání cen plynu