Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

Nedokázala jste nadále čelit věčnému naléhání vašich dětí a pořídila jste jim pejska? Udělala jste dobře – vaše rodina se právě rozrostla o dalšího právoplatného člena. Vztahům mezi zvířaty a lidmi se ale budeme věnovat někdy příště. Dnes jsme pro ty z vás, kteří nemají s chovem psů příliš mnoho zkušeností, připravili několik důležitých doporučení ohledně krmení. Chcete-li aby se vašemu novému čtyřnohému příteli dařilo k světu, neměla byste výběr krmiva v podcenit.

Důležitá je kvalita, nikoliv cena!

Přistupujte ke svému pejskovi jako k dětem. I jim přece podáváte vyváženou stravu bohatou na vitaminy, bílkoviny, minerály a další důležité látky. Přívlastek „vyvážená“ je v souvislosti se psím krmivem velmi důležitý. Spousta páníčků totiž preferuje nízkou cenu na úkor kvality. Položte si však otázku, jestli mohou nejlevnější granule konkurovat prémiovým krmivům? Samozřejmě, že ne. Na druhou stranu se však nemusíte bát, že by špičkové granule rozhodily váš rozpočet. V nejnižší cenové kategorii je sice nenajdete, ale v průměrných cenových relacích už ano. Také v případě psího krmiva totiž platí, že nejdražší nemusí být nejlepší. Takže si to shrňme. Pes musí konzumovat vyvážený poměr kvalitního masa (alespoň 50 %), zeleniny, ovoce, vlákniny, vitaminů, minerálů a bílkovin. Zde si můžete přečíst, podle čeho vybírat granule.

Domácím vyvařováním rozpočet nezachráníte

Možná vás napadlo, že kvůli úspoře peněz začnete psímu miláčkovi vyvařovat. I to je samozřejmě možné, nicméně dosáhnutí kýžené kvality je ve finále mnohem nákladnější. Kvalitní suroviny jsou drahé a „vychytat“ přesný poměr všech živin také není nejjednodušší. Pro běžné chovatele jsou granule a konzervy skutečně ekonomičtější. Na zbytky od oběda či večeře raději zapomeňte – pes není odpadkový koš a lidská strava mu může přivodit vážné zdravotní komplikace. Nevěříte? Zeptejte se svého zvěrolékaře. Pokud máte pocit, že jsme na něco zapomněli, přečtěte si další tipy na téma jak vybrat krmivo na webovkách známého e-shopu MujMazlik.cz.

Publikováno: 07. 01. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam