Jak správně pečovat o vlasy? Základem je kvalitní vlasová kosmetika

Modelky v reklamách mají husté a lesklé vlasy. Přestaňte jim závidět a jednoduše si je dopřejte také! Pokud si se svou kšticí nevíte rady, pohodlně se usaďte. Prozradíme vám základní tipy ohledně vlasové kosmetiky – právě ta je totiž alfou a omegou každodenní péče o vlasy. V současné době jsou regály nabité k prasknutí. Špičková vlasová kosmetika dokáže hotové divy, ale v prvé řadě musíte vědět, po čem sáhnout. K mání jsou produkty pro specifické typy vlasů – mastné, suché, zatížené lupy, lámavé, třepivé, barvené... Máte-li o něco sušší vlasy, dopřejte jim kvalitní kondicionéry a regenerační zábaly. Snažte se však omezit kadeřnické procedury, které vedou k dalšímu vysušování (např. trvalá ondulace, žehlení, fénování apod.). Mastné vlasy si naopak zaslouží každodenní mytí jemnými šampony. Naprosto nevhodné je časté používání masek a balzámů, stejně jako nošení teplých pokrývek hlavy.

Co je dobré vědět o šamponech?

Moderní šampony se od těch původních (složení bylo podobné mýdlům) liší – jsou efektivnější, ale na druhou stranu musíte pečlivě zvážit konkrétní značku a typ. Vyberte si kvalitní výrobek, který není agresivní a nepoškozuje vlasovou strukturu. Některé šampony obsahují také další látky jako alkoholové deriváty a polymery nebo silikonové látky – tyto složky napomáhají snadnějšímu rozčesávání. Obsah panthenolu zase zlepšuje hydrataci vlasové kůry a aminokyseliny zase chrání keratin při častém mytí.

Jak je to s kondicionéry?

Kondicionéry slouží ke snadnějšímu ukládání látek do vlasového stvolu. V praxi jsou vlasy lesklejší a účes plnější. Ovšem pozor – při nadměrném používání kondicionéru může dojít k opačnému efektu, kdy vlasy ztěžknou a nelze je dobře upravovat. Moderní kondicionéry obsahují sluneční filtry a poskytují tak vlasům ochranu před UV zářením. A jaké jsou vaše tipy pro zdravější vlasy? Přispějte svými názory do diskuze!

Publikováno: 05. 06. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam