Po celodenní dřině si zasloužíte "dvojku" dobrého vína!

Celodenní péče o dítě je vyčerpávající a není divu, že si chcete večer alespoň na chvíli zarelaxovat. A není nic příjemnějšího, než vydatná večeře, oblíbený film nebo seriál a jako pomyslná třešnička na dortu i sklenička dobrého vína. Jak je to už dlouho, co jste si s partnerem skvěle popovídala a užila trochu romantiky? Trocha vína rozhodně neuškodí a naopak vám pomůže odbourat stres. Nic se nemá přehánět a o alkoholu to platí dvojnásob, nicméně už jste slyšela o tzv. francouzském paradoxu?

Pozitivní účinky vína na lidské zdraví

Víno bylo a je předmětem mnoha studií, které dokazují jeho pozitivní vliv na lidský organismus. Věděla jste, že ve Francii (ale také v Itálii a dalších zemích s vyšší konzumací vína) lidé neumírají na choroby související s onemocněním srdce ani zdaleka tak často jako jinde? A to i přesto, že holdují tučným jídlům, nemají dostatek pohybu a kouří. Může za to víno a strava bohatá na vitamíny. Ve víně totiž není jen pravda, ale také flavonoidy, které snižují riziko kornatění tepen a vzniku trombózy. Zároveň odbourávají cholesterol a snižují krevní tlak. A to jsou pádné argumenty k tomu, abyste se občasnému pití vína nebránila.

Vyzkoušejte bulharské medvědy!

Tak co vy na to? Otevřete si dneska lahev lahodného nápoje? Nevíte-li, po které značce sáhnout, vsaďte na klasiku v podobě oblíbeného bulharské Medvědí krve. Kvalitní víno se vyrábí z odrůd Cabernet Sauvignon a hodí se ke každé události a potěší vás i příjemnou cenou. K mání je také varianta „exclusive“ z vybraných ročníkových odrůd a v neposlední řadě také Medvěd bílý (Chardonnay) a Růžový medvěd (Merlot). exclusive Na bulharské medvědy běžně narazíte v obchodních řetězcích (např. Kaufland, Penny Market, Tesco, Albert...), případně si je můžete objednat i z pohodlí domova na www.pemap.cz. A pokud vás zajímá, s jakými pokrmy můžete víno zkombinovat, mrkněte se na www.medvedi-krev.cz.

Publikováno: 30. 11. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: medvědí krev | pozitivní účinky vína