Vydejte se s děti na dovolenou do vinařské obce Pavlov

Pavlov je půvabná vinařská oblast rozprostírající se na břehu Novomlýnských nádrží na úpatí Pavlovských vrchů. V samotné obci na vás čekají různé pamětihodnosti, přičemž významný je především kostel sv. Barbory z šestnáctého století. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno Pavlov a blízké okolí nabízí a v jakém penzionu se ubytovat. Projděte se Českou ulicí, kde se nachází barokní vinné sklepy i barokní hřbitov. Pavlov byl dokonce vyhlášen jako chráněná památková rezervace, a to už v roce 1995. Více informací najdete i na webu https://www.pensionflorian.cz/.

Příroda je úžasná

Pavlov leží na úpatí Děvína, což je nejvyšší hora Pálavy. Pokud hledáte geologickou či paleontologickou lokalitu, ve vinicích vás příjemně překvapí malá štěrkovna. Pavlov je ideální výchozí bod pro poznání celé Pálavy. V blízkosti se totiž nachází i další města jako Mikulov. Vyzkoušejte v letním období i vodní sporty na Novomlýnských nádržích, případně vyrazte na plavbu na lodi. Čekají na vás i šlapadla a další atrakce.

Dovolená v penzionu Florian

Pokud hledáte vhodné ubytování, kde byste strávili s rodinou klidně celý týden, nabízí se vám penzion Florian, jehož součástí jsou také restaurace a sklepní vinárna. V restauraci se můžete těšit na lahodnou kuchyni, přičemž oběd i večeři si vychutnáte při sklenici dobrého vína. V penzionu je k dispozici celkem 21 lůžek, ovšem je možné požádat ještě o přistýlky. Celkem má objekt pět samostatných pokojů a jeden prostorný apartmán. V každém pokoji je samozřejmě vlastní sociální zařízení. Penzion prošel v letech 2017 a 2018 kompletní rekonstrukcí. Dostane se vám vskutku kvalitních služeb. Využít můžete s rodinou i venkovní posezení a nechybí možnost vlastního grilování, což vaše ratolesti rozhodně ocení. Podívejte se na stránky https://www.pensionflorian.cz, kde najdete i kontakt.

Publikováno: 26. 04. 2021

Kategorie: Lifestyle | Cestování

Autor: Adam