Jak se zbavit zápachu v interiéru aneb provoňte své bydlení svěží vůní

Jaro je v plném proudu, ale možná jste se ke komplexnímu úklidu dostala až teď. Úklidem samotným se ale zabývat nebudeme a zaměříme se na jeho zanedbávanou, leč velmi podstatnou součást. Sama moc dobře víte, že ani perfektně uklizená domácnost nezaručí, že se v ní vy a ostatní členové budete cítit příjemně. A to do té doby, než eliminujete nejrůznější nepříjemné pachy a zajistíte, aby v interiéru panovala příjemná vůně. Ta má na celkové atmosféře lví podíl a my vám prozradíme, jak na to! Vůně je to první, co nás při vstupu do domu uhodí a není nic horšího, než nepříjemný odér cigaretového kouře, zápach linoucí se z odpadu nebo z lednice a další nežádoucí zápachy. Způsobů, jak se jich nadobro zbavit, je velmi mnoho a jistě vás potěší, že nezruinují vaší peněženku. Představíme vám tradiční osvědčené způsoby a na závěr přidáme tip na jeden z nejoblíbenějších osvěžovačů vzduchu.

Jedlá soda - tradiční odstraňovač zápachu

Jedná soda je nepostradatelná společník, který si poradí s vlhkostí a pachy z pračky – stačí ji nasypat do prázdné pračky před tím, než ji zavřete. A pokud ji přidáte i do praní, efektivně rozpustí špínu a skvrny. Jako lapač pachů je bezkonkurenční a využijete ji při čištění myčky, ledničky nebo mikrovlnné trouby. Účinnost jedlé sody zvýšíte tím, že ji smícháte s malým množstvím octa. Využijete ji také při čištění odpadu – jednoduše do něj nasypte několik lžic a zalijte hrnkem teplého octa.

Pachy spolehlivě odstraní i citron

Další z velmi levných pomocníků je i citron. Nakrájejte ho na plátky, vložte do misky z vodou a vložte do mikrovlnné trouby. Na pár minut troubu zapněte a zanedlouho se z ní bude linout příjemná citronová vůně. Citron se hodí také na odstranění pachů z ryb a hravě odstraní zápach z lednice – vydlabejte z něj dužinu, nasypte místo ní lžičku soli a po chvíli nebude v lednici po zápachu ani památka.

Domácnost bez zápachu stále není voňavá domácnost

Air Wick FreshMaticPachů jste se zbavila, ale stále to není ono. Skutečnost, že domácnost nezapáchá, totiž ještě neznamená, že voní a právě tehdy přichází na scénu osvěžovače vzduchu. Pokud jste je již v minulosti používala, ale odradila vás vysoká cena a velmi krátká doba, po kterou voní, vsaďte na na značku Air Wick, kterou možná znáte z televizních reklam. Mezi výrobky Air Wick najdete automatický rozprašovač Air Wick FreshMatic, který má oproti běžným osvěžovačům vzduchu hned několik výhod. Automatický rozpračovač napájí dvě tužkové baterie, které zajišťují jeho chod. Poté, co do přístroje umístíte některou z mnoha druhů náplní (k těm se dostaneme později), bude vůni postupně dávkovat a v pravidelných intervalech zajišťovat, aby interiér stále pěkně voněl. Vy se nebudete muset starat vůbec o nic a pouze nastavíte některý ze tří stupňů intenzity. Jednou za dva měsíce náplň vyměníte za novou. Automatický rozprašovač AirWick FreshMatic má elegantní úzké tělo a můžete jej postavit kdekoliv. Cena se pohybuje kolem 150 Kč a zahrnuje 250 ml náplň. Doporučujeme nákup v internetové drogerii http://www.drogerie-slevy.cz, kde jsou výrobky Air Wick za bezkonkurenční ceny. Vůně Air Wick jsou velmi příjemné a neobsahují agresivní látky. Výrobce momentálně nabízí opravdu pestrou paletu náplní, mezi kterými najdete například:
  • lilie a jemný satén
  • bílé květy
  • svěžest vodopádů
  • měsíční svit a citrusové květy
  • svěží prádlo a květ mandlovníků
  • speciální anti-tabáková vůně
AirWick vůněNás nejvíce zaujala vůně měsíční lilie a jemný satén, která evokuje jarní a letní měsíce. Je lehká, harmonická, svěží a neomrzí vás ani po delší době. Výběr konkrétní náplně je samozřejmě otázkou vkusu a je jen na vás, kterou vůni nakonec vpustíte do své domácnosti. V provoněné domácnosti se vám bude skvěle relaxovat a vaše nálada bude o poznání lepší!