Jak motivovat dítě k učení cizího jazyka?

Kdo v dnešní době neumí anglicky, jakoby ani nebyl. Znalost cizích řečí je důležitá jak pro zaměstnání, tak pro cestování a mnohé další aktivity, kterým se oddáváme ve volném čase. Motivujte proto správným způsobem své děti ke studiu jazyků, položíte jim pevné základy vzdělání do budoucna. Učit by se však měly s chutí a bez velkého nucení, jinak bude vaše snaha kontraproduktivní.

Tipy pro lepší motivaci

  1. Přihlaste děti na jazykový kurz Angličtina je ve škole povinná od třetí třídy, ale na mnoha školách se formou hry vyučuje i dříve. Přesto vám vřele doporučujeme přihlásit dítko na dětský jazykový kurz – a to klidně již v předškolním věku. Kurzy jsou mnohem zábavnější než výuka ve škole a malí účastnici si díky tomu vůči cizímu jazyku budují kladný vztah.
  2. Nezapomínejte na odměnu Pozitivní motivace je účinnější než negativní. Odměňujte proto děti za dobré výsledky a znatelné pokroky. Neúspěchy nijak netrestejte, raději dítě povzbuďte, pochvalte za snahu a průběžně dohlížejte na to, zda se věnuje učení.
  3. Cestujte do zahraničí Víme, že podnikat časté dovolené do zahraničí není snadné, a to jak z hlediska financí, tak času. Jenomže vždy nemusíte vyrukovat s cestou kolem světa. Stačí krátké výlety do sousedního Rakouska či Německa. Když dítě pronikne do světa cizích jazyků, kde téměř nikomu nerozumí, probudí se v něm touha po učení. Cestování dost možná nakopne ke studiu také vás.

Učte se jazyk společně s dětmi

Když se budou pilně učit vaše děti, měla byste se vzdělávat také vy. Rozmyslete si, zda se chcete zlepšit ve své angličtině, nebo se začít učit další cizí jazyk - třeba italštinu, ruštinu či španělštinu. A pak už si jen vyhledejte vhodnou školu – řiďte se nejen cenou kurzů, ale také recenzemi na danou školu, případně na konkrétní lektory. Instituce by měla mít přehledné webovky se všemi důležitými informacemi (jako je tomu např. na https://www.jazykovekurzypraha.cz - jazyková škola Praha 2). Pro ty, kdo hledají jazykovou školu v Praze, máme tip: skvělou volbou jsou kurzy v renomované jazykovce Britannika. Kromě klasických kurzů v nabídce najdete i jazykové pobyty v zahraničí. Ty jsou pro zdokonalení se v cizím jazyce úplně nejefektivnější. Podrobnosti najdete na https://www.jazykovekurzypraha.cz/.

Publikováno: 21. 10. 2019

Kategorie: Děti

Autor: Adam