Jak hravě překonat bolest svalů? Známe řešení!

Rozhodla jste se, že konečně zatočíte s nadbytečnými kily a začala jste dřít v posilovně, běhat či zkrátka jen dělat něco pro své tělo? Pak jste možná nepříjemně překvapená, jak jste si zvýšenou fyzickou aktivitu odvykla. Ačkoliv jste si dávala pozor, vaše svaly se po tréninku ozvaly mnohem hlasitěji, než jste původně předpokládala. Jak se s nepříjemnou bolestí svalů vypořádat? Namožení svalů je důsledek velké fyzické námahy. Trpí jím lidé, kteří sportují po delší době, ale také aktivní sportovci, kteří se snaží o překonávání dosavadních výsledků. Pro některé sportovce je bolest známkou poctivého tréninku a jsou nesví, když se nedostaví. Což je samozřejmě hloupost. Vy byste měla cvičit tak, aby vás bolest svalů (http://www.olfen.cz/bolest-svalu.php) netrápila.

Proč k bolesti svalů dochází?

Vraťme se na chvíli do školy. Vzpomínáte si, jak jste se v hodinách biologie učila o kyselině mléčné? Ta se uvolňuje do svalů během většího zatížení a když se jí nahromadí větší množství, pocítíte to. Bolest může trvat pár hodin, ale i několik dní. Podle odborníků proto není od věci, když sportovec předem dobře odhadne intenzitu cvičení a nezapomene se před aktivitou protáhnout. Jakmile se bolest dostaví, je na čase cvičení přerušit.

Důležitý je odpočinek

Pokud vás svaly bolí, musíte jim dopřát adekvátní odpočinek. Počítejte s tím, že bolest může trvat až několik dní. Jak moc nepříjemné to pro vás bude, záleží na tom, zda budete vydatně relaxovat. Rozhodně nezkoušejte cvičit i navzdory bolesti. Tělo vám dává jasně najevo, že si potřebuje vydechnout.

Co ještě pomáhá?

Regenerace svalů bude mít rychlejší průběh, když svému tělu dopřejete teplou koupel. Uvolníte se, dostanete se do lepšího psychického rozpoložení a uleví se vám. Případně můžete vyzkoušet některý z přípravků – například Olfen (http://www.olfen.cz/), který působí rychle a kontinuálně až 12 hodin. Čemu byste se naopak měli vyhnout, jsou léky. Řešit bolesti svalů brufenem apod. není moudré.

Publikováno: 23. 03. 2018

Kategorie: Zdraví | Zdraví

Autor: Adam

Tagy: bolest svalů | jak na bolest svalů