Jak na jarní detoxikaci organismu

Lidský organismus dostává v zimě zabrat, a proto bychom se s nástupem jara měli zaměřit na komplexní detoxikaci. Musíme se postarat o doplnění potřebných vitaminů a minerálů, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Připravili jsme pro vás několik zaručených tipů, díky kterým se opět dostanete do formy vy i vaše děti.

Základem je zdravá strava

Pokud jste si dlouhodobě dopřávali nezdravé potraviny s vysokým obsahem cizorodých látek, případně jste kvůli delší nemoci brali léky, zaměřte se postupy pro detoxikaci jater. Zaručeně vám pomůže ovoce a zelenina, nicméně nezapomeňte ani na čerstvé jarní výhonky bylinek, naklíčené luštěniny, plané luční rostliny a plody, které dozrávají právě na jaře. Oproti ovoci a zelenině, které seženete po celý rok, mají mnohem větší potenciál (ten se kvůli umělému dozrávání a dlouhodobému skladování snižuje). V rámci jarní detoxikace vám může pomoct také zdravá rýžová dieta. Nejenže vám pročistí organismus – získáte díky ní ztracenou energii a zhubnete pár kilo.

Podpořte krevní a mízní oběh saunováním

Saunování je vhodné podstupovat po celý rok. Ideální je trojí opakování (tedy trojnásobné prostřídání prohřátí a ochlazení), které vám přivodí pocit hlubokého uvolnění. Pravidelným saunováním přispějete k lepšímu fungování krevního a mízního oběhu.

Nezapomeňte na otužování

Chcete-li významně posílit imunitní systém a celkovou odolnost organismu, začněte se oddávat otužování. Není tajemstvím, že otužilci netrpí nachlazením a mnoha dalšími nepříjemnými zdravotními problémy. Otužujte se studenou vodou i vzduchem – začínejte postupně a dejte si pozor na prochlazení.

Užívejte komplexní preparáty na imunitu

Při dlouhodobých potížích s imunitou je vhodné užívat přípravky pro globální posílení. Mezi prověřené produkty patří IMUNILKY – cucavé tablety, které mohou užívat děti i dospělí. Obsahují kolostrum bovinní, betaglukany z hlívy, vitamin D3, červenou řepu a vitamin C. Pravidelným užíváním předejdete respiračním a střevním virózám a mnoha dalším neduhům. imunilky IMUNILKY zakoupíte na www.medicinka.cz, kde jsou momentálně k mání za zvýhodněnou cenu. Máte další nápady, jak efektivně provést jarní detoxikaci? Přispějte svými názory do diskuze!

Publikováno: 24. 03. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: imunilky | jarní detoxikace organismu | otužování