Ikonické Apple Watch: Proč si je konečně pořídit?

Hodinky patří mezi módní doplňky, které si udržují oblibu i navzdory prostému faktu, že většina lidí kontroluje čas na displeji mobilního telefonu. Nedáme na ně dopustit, protože jsou stylové a můžeme díky nim umocnit celkový dojem z jakéhokoliv outfitu – stačí si vybrat správný design. A komu je to málo, může zalovit jinde. Sortiment chytrých hodinek neboli smartwatch je dostatečně široký na to, aby si v něm každý našel ideálního parťáka. Na špici se však drží Apple Watch – a právě na jejich výhody jsme se zaměřili v tomto článku.

Hlídají čas i zdravotní stav

Pokud svůj mobil taky někdy odložíte stranou, budou se vám Apple Watch hodit i jako prostý ukazatel času. Tím ovšem legrace teprve začíná. Na špičkovém Retina displeji, který se vyznačuje ideální jemností a skvělou bytelností, si totiž můžete zobrazit notifikace ze svého iPhonu nebo třeba některou z hromady zdravotních funkcí. Nedílnou součástí jsou totiž senzory pro měření okysličení krve, tepové frekvence, EKG a mnoha dalších funkcí.

Soukromá kancelář na řemínku

Kromě zmíněných zpráv lze s pomocí Apple Watch přijímat (a samozřejmě i odmítat) hovory. Displej dokáže pojmout také kalendář a množství dalších kancelářských aplikací včetně těch nejoblíbenějších od Microsoftu. Řeč je o PowerPointu, OneDrive, OneNote či Skype.

Rychle se nabíjí a vydrží i pod vodou

Nabíjení nejnovějšího modelu (Apple Watch 7) bylo přepracováno a oproti předchozí generaci je rychlejší o celých 33 %. USB-C kabel dokáže zařízení nabít z nuly na 80 % za pouhých 45 minut. Plně nabité hodinky by měly zvládnout zhruba 18 hodin běžného provozu. Co se týče kontaktu s vodou, Apple Watch sice nejsou voděodolné, ale od druhé generace můžete počítat s vodotěsností. V praxi to znamená, že hodinkám nevadí sprchování ani aktivity u hladiny (tzn. běžné plavání).

A když se rozbije sklo?

Ačkoliv jsou chytré hodinky od Applu poměrně houževnaté – pořád jde „jen“ o kus techniky, která se může neopatrným zacházením poškodit. Achillovou patou je samozřejmě displej, jež lze naštěstí nahradit novým. Počítejte však s tím, že výměna displeje Apple Watch stojí podstatně více než pouhá výměna skla Apple Watch. Bližší informace o možnostech opravy najdete u specialisty iwatchservis.cz.

Publikováno: 24. 04. 2022

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam