Půjčováním věcí ušetříte a možná si i přivyděláte

Pro spoustu maminek se rodičovská dovolená nese v duchu šetření. Státní příspěvek není příliš vysoký a nezbývá, než zmírnit výdaje. Možná je to i váš případ a nemůžete se dočkat, až zase nastoupíte do práce a vaše finanční situace se vrátí do původního stavu. Jenomže to ještě nějaký ten pátek či dokonce rok potrvá a do té doby... můžete dělat copywriting nebo influencer marketing, ale také využívat některý z portálů, které jsou založeny na myšlence sharing economy. Kromě toho, že spoustu peněz ušetříte, si možná nějakou tu korunu přivyděláte. Zajímají vás podrobnosti? Máte je mít!

Co je to sharing economy?

Sharing economy není nic jiného, než socio-ekonomický systém založený na vzájemném půjčování. I vy jistě čas od času přemýšlíte, jestli se vyplatí investovat do věcí, které využijete jen zřídkakdy. Může se jednat o speciální sportovní vybavení, drahé společenské šaty nebo třeba štípačku na dřevo... Proč utrácet spoustu peněz, když stačí zajít do půjčovny a zaplatit jen zlomek kupní ceny? Sharing economy zároveň úzce souvisí s ochranou životního prostředí. Čím více si lidé budou půjčovat věci, tím menší bude objem výroby a negativní dopad na přírodu. Na internetu narazíte na různé projekty, které fungují na principu půjčování. V databázi je ohromná spousta věci, které přidávají půjčovny i jednotlivci. Stačí, když do vyhledávacího pole naťukáte, co si chcete půjčit a upřesníte lokalitu – systém vám obratem „vyplivne“ všechny vhodné nabídky, včetně kontaktních informací na půjčovny. Portály navíc umožňují online rezervaci a domlouvají s půjčovnami zajímavé akce a slevy.

Nenechte své věci zahálet

Zmínili jsme, že si zároveň můžete přivydělat. Pokud máte doma věci, které sama příliš často nepoužíváte a můžete je oželet (a zároveň si myslíte, že by je někdo mohl potřebovat), můžete produkt přidat do databáze. Kdo ví, třeba se jiným maminkám bude hodit cestovní kočárek, který vám už nějakou dobu leží ve sklepě. Půjčování kočárků je v dnešní době na denním pořádku. A určitě najdete i spoustu dalších věcí :-) Dejte nám vědět, jak se vám sharing economy líbí a jestli se zúčastníte!

Publikováno: 24. 10. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: půjčování věcí | půjčovny věcí | sharing economy