Havajská masáž lávovými kameny

Masáže jsou vesměs velmi příjemné a jejich pozitivní účinky na lidský organismus rozhodně stojí za povšimnutí. Dnes vám však představíme techniku, která se ostatním v mnoha směrech vymyká. Slyšela jste již o masáži horkými lávovými kameny? Kombinace speciálních technik má kořeny na Havaji a patří mezi nejstarší druhy masáží vůbec. Masáž je nejen příjemná, ale také vysoce účinná a protože nás zaujala, vyzpovídali jsme Janu Hartmannovou – profesionální masérku, několika exkluzivních masážních sestav. Po několik let působila v městských slatinných lázních Aurora a její sestavy dodnes patří k nejprodávanějším procedurám wellnescentra lázní.

Co je to havajská masáž?

V rámci prastaré metody se k masáži používají lávové kameny nahřáté ve vodní lázni na 40 – 55°C. Mezi časté masážní prostředky patří také čistý bio olej, který se v lázni taktéž nahřívá. Jana Hartmannová používá pravé lávové kameny, jejichž unikátní vlastností je vynikající akumulace tepla. Kameny se rozkládají na začátku nebo ke konci masáže, ale velmi důležité jsou také hmaty kameny mimo centrum. Účinky masáže lávovými kameny spočívají v okamžitém intenzivním pronikání tepla do svalů. Vibrace způsobené jemným tlakem navíc ovlivňují energetické dráhy v těle a pomáhají k uvolnění blokací důležitých bodů (mediány a čakry). Tyto body mohou být v důsledku zdravotních problémů neprůchodné, což má za následek stres, permanentní pocit únavy a nervozitu. Díky masáži lávovými kameny je možné komplikace odstranit a po odblokování energetického toku se z těla začnou uvolňovat toxiny.
Pozor! Jako havajská masáž se označuje také masáž lomi lomi, která probíhá technikou prstů, dlaní, předloktí a loktů. I tyto techniky Jana Hartmannová perfektně ovládá.

Jana Hartmannova

Pro koho je a prokoho naopak není havajská masáž vhodná?

Havajská masáž lávovými kameny je vhodná pro zdravé lidi, kteří mají potíže s koncentrací či nespavostí a nejsou schopni se uvolnit. Jana Hartmannová velmi často pomáhá lidem, jejichž práce je psychicky velmi náročná (např. vysocí manažeři) a potřebují se maximálně uvolnit. Jediná masáž je přibližně čtyřnásobně účinnější než klasická masáž je proto důležité zohlednit kontraindikace – zvýšená citlivost na teplo, infekční onemocnění a záněty, potíže s lymfatickým systémem, poranění kůže, diabetes, epilepsie, ale také silná menstruace nebo těhotenství apod. Pokud vás havajská masáž zaujala a nemáte to daleko do Českých Budějovic, objednejte se. Nezapomeňte však na to, že v průběhu léta ji Jana Hartmannová neprovádí. V letních měsících je v těle nakumulována energie přirozenou cestou a vzhledem k vysokému energetickému účinku masáže není aplikace vhodná.

Kosmetika pro trvale mladou pleť

Masážní studio Bess ale můžete navštívit i tak a nechat si doporučit některou z mnoha jiných účinných technik či nakoupit profesionální kosmetiku pro stárnoucí pleť značky Integra. Krémy mají lehkou konzistenci, snadno se vstřebávají a díky pečlivé výrobě v kosmetice nejsou žádné alergeny. V krémech je ve vysoké míře obsažen kolagen a elastin a budete-li je používat pravidelně, již za krátkou dobu se dostaví výrazné zlepšení. Další informace najdete na http://maserka-trebon.cz.