Bolesti bříška u dětí: Příčny a řešení

Noční můra každé maminky? Miminko, které něco trápí a neustále pláče. Nepomáhá konejšení, kolébání a dlouhé utěšování v náručí. Nepomáhá vůbec nic a dokonce se zdá, že dítě pláče ještě intenzivněji a častěji... Je to i váš případ a zdá se vám, že jste vyzkoušela všechny způsoby, jak svého potomka utišit? Nejste sama, podobný problém řeší i spousta dalších maminek. A my vám prozradíme, co by mohlo být příčinou a jak zapeklitou situaci řešit. Vaše miminko bude opět spokojené a vám se vytratí kruhy pod očima.

Když dítě zužuje dětská kolika

Bolesti bříška u dětí může způsobovat dětská kolika, která je průvodním jevem prvních dnů a někdy i měsíců života mnoha miminek. Týká se malých děvčátek i chlapců a nutno podotknout, že jde o vskutku nepříjemnou záležitost, a to nejen pro dítě, ale i pro rodiče. Dítě trpící kolikou lze utišit jen horko těžko. Bolesti se stále vracejí a objevují se i několikrát do týdne.

Na vině může být nesprávná výživa

Ale proč vlastně kolika vzniká? Příčin může být hned několik a zpravidla souvisí s výživou (jak miminka, tak kojící matky). K dalším příčinám patří onemocnění (např. napadení parazitem), ale také jakési napětí mezi matkou a miminkem. To se týká především mladších maminek, které jsou ze svého prvního potomka nervózní. Proto je důležité, aby byla matka vyrovnaná a nepřenášela stres na dítě. Neméně podstatná je i správná strava – bez alergenů a potravin, které mohou způsobovat nadýmání.

Intolerance mléčného cukru

Dětskou koliku může způsobovat také intolerance laktózy, tedy nesnášenlivost mléčného cukru. V takovém případě nezbývá než přejít na bezlaktózové mléko, které by dítěti nemělo způsobovat problémy. Alternativní řešení představuje doplnění výživy o přípravky napomáhající hydrolýze mléčného cukru. Tip: Zde najdete další informace o intoleranci laktózy.

Publikováno: 12. 10. 2015

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: bolesti bříška u dětí | intolerance laktózy u dětí