Půjčku si mohou dovolit i maminky na mateřské

Pořídit si miminko je sice krásný pocit a bezesporu radostná událost v životě, ovšem je bohužel spojena i se zvyšováním výdajů rodiny. Každou chvíli je třeba nové oblečení, vybavení pro miminko. Není jednoduché tyto výdaje zvládnout a zaplatit, protože zdroje ženy na mateřské dovolené jsou velmi omezené, a i když má oporu ve svém manželovi či partnerovi, ztráta jednoho příjmu je prostě znát. Co teď? Vzít si půjčku? Většina žen to ze strachu zamítne, ale není důvod k obavám.

Kde hledat finanční pomoc?

Jako argument, proč po půjčce raději nesahat, velká část žen uvede skutečnost, že je závislá pouze na mateřském a později rodičovském příspěvku, který rozhodně není příliš vysoký. V případě, že si ale výdaje a jejich splácení dopředu dobře rozplánuje, může si půjčku pořídit. Otázka, jak vybrat půjčku pro ženy na MD ovšem není tak jednoduchá. Je pochopitelné, že pokud se žena na mateřské ocitne v nouzi, nejprve bude hledat finanční pomoc u rodiny, případně přátel. Ne vždy se ale podaří získat potřebné peníze tímto způsobem. Žádost o bankovní úvěr bývá také velice komplikovaná, protože mateřský příspěvek nebývá příliš vysoký. Jednou z možností je, že žádá o úvěr manžel nebo partner, jenže co třeba matky samoživitelky?

Nezaplatíte ani o korunu navíc

V úvahu připadá i nebankovní půjčka. U banky se často jedná o dlouhodobý závazek, banky nenabízí rychlé krátkodobé úvěry. Maminky na mateřské přitom většinou mají zájem přesně o takový typ úvěru. Potřebují třeba koupit nový kočárek. Jde o jednorázový výdaj, není třeba si půjčovat na dlouhou dobu. Proto se hodí krátkodobý úvěr. Nebankovní společnosti ovšem dnes už jsou schopny nabídnout novopečené mamince velice seriózní podmínky. Výhodná je zejména rychlá první půjčka zdarma. Její obrovskou výhodou je, že vracíte přesně tolik, kolik jste si půjčili, ani korunu navíc.

Publikováno: 03. 01. 2016

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: půjčka pro ženy na md