3 nápady a inspirace do zahrady

Máte dům se zahradou? Pak si můžete gratulovat, protože takové štěstí má jen minimum obyvatel. Údržba zahrádky sice vyžaduje čas a úsilí, ale výsledek stojí za to. Pohled na pečlivě zastřižený trávník, upravené záhonky a čerstvě natřený altánek je k nezaplacení. Ale co když vám došly nápady, a přesto byste svou parcelu ráda zvelebila ještě o něco více? Nezoufejte a inspirujte se následujícími tipy.

Automatický závlahový systém

Snažíte se přijít na kloub záhadě vašeho souseda? Jak je možné, že ho venku téměř nevidíte, protože se často zdržuje v zahraničí, ale jeho zahrada vypadá mnohem čerstvěji než vaše? Vysvětlení je prosté – pravděpodobně si nechal namontovat závlahový systém, který se stará o pravidelné zavlažování. Pořiďte si ho taky a nebudete ztrácet čas zaléváním záhonků. Navíc ušetříte za vodu – stačí, když necháte intenzitu zavlažování na dešťovém čidle. A co se týče postřikovačů, vadit vám nebudou – zatáhnout se vždy po dokončení cyklu.

Pohoda na zahradním lehátku

Bez lehátka na zahradu nelez. Nebo tak nějak. Zkrátka a dobře – měla byste si ho pořídit, protože právem patří k nejoblíbenějšímu zahradnímu příslušenství. Až se vyčasí, vy se na něm uvelebíte a užijete si siestu na čerstvém vzduchu, dáte nám za pravdu. Nicméně vybírejte obezřetně a připlaťte si za komfortní lehátko se stabilní konstrukcí. A zvažte pořízení lehátka pro dva – je jako stvořené pro idylickou relaxaci s partnerem či dětmi.

Dřevěné zahradní sochy

Závěr patří dekoracím. Nikoliv kýčovitým trpaslíkům, ale poctivé řemeslné práci. Dřevěné zahradní sochy působí velmi příjemným dojmem a vaše děti se do nich zamilují. Nechte si vyrobit na míru pár atraktivních kousků, které do stávajícího prostředí zapadnou jako chybějící kamínky do mozaiky. Něco nám říká, že vaše letošní pohoda na zahrádce bude ještě lepší než v loni!

Publikováno: 22. 02. 2019

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam