Spěte jako v bavlnce.Nebo v saténu?

K perfektnímu spánku vede nejen kvalitní matrace a postel, ale také vhodně vybrané povlečení. K jeho výběru bychom měli přistupovat podobně jako tomu děláme v případě oblečení. Ani vy přece nechcete spát na něčem, v čem se necítíte dobře. Při nákupu nového povlečení proto zohledněte hned dvě kritéria – design, který by měl korespondovat s celkovým pojetím interiéru a vhodně jej doplňovat a samozřejmě i materiál, ze kterého je povlečení vyrobeno. Podaří-li se vám najít ideální kombinaci obojího, bude se vám usínat o to příjemněji.

Každé povlečení má něco do sebe

Většina z nás stráví v posteli i více než třetinu života a i to je pádný důvod k tomu, proč si v ní dopřát dostatek pohodlí. Za ložní povlečení se proto nebojte připlatit – investice se vám vrátí v podobě netušeného komfortu a co víc, ve finále za něj ušetříte. Kvalitní povlečení totiž vydrží podstatně déle než to, na kterém jste „ušetřili“. Otázkou tedy je, který materiál preferovat před ostatními.

Nabídka povlečení je opravdu pestrá a mezi nejrozšířenější materiály bezesporu patří bavlna. Silné zastoupení má i mikrovlákno, satén a flanel a v posledních letech je oblíbené také pružné jersey. Žádný z materiálů však nelze označit za nejlepší a každý má svá pro a proti. Od flanelu můžete čekat vynikající izolaci, která je ale vykoupena náročnější údržbou. To samé platí i o jersey, které je velmi příjemné na dotek. Nechcete-li se zdržovat žehlením, vsaďte na krep (bavlna s krepovým efektem). I ten se pyšní dobrými izolačními a savými vlastnostmi a nezklame vás ani z estetického hlediska.

Toužíte-li po opravdovém luxusu, sáhněte po saténu. Povlečení z bavlněného saténu vás v zimě zahřeje a v létě naopak příjemně ochladí. Je velmi pevný a měkký a jeho jedinou nevýhodou je poměrně vysoká cena.

Vyberte si povlečení, ve kterém se budete cítit dobře

Volba je plně ve vašich rukou. Pokud jste stále na vážkách, vyzkoušejte více materiálů a nakonec si vyberte to, které vám vyhovuje nejvíce. Široké spektrum kvalitního a nápaditého povlečení za velmi příjemné ceny najdete v e-shopu www.domacipohoda.cz. Najdete v něm také povlečení pro nejmenší s motivy oblíbených dětských hrdinů. Ve společnosti Medvídka Pú, Pirátů z Karibiku nebo Mickeyho Mouse se vašim dětem bude usínat mnohem lépe.