Bydlení Lifestyle

4 tipy, které se vám budou hodit při výběru nábytku do dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje není jednoduchá záležitost, a to jednoduše proto, že musíte vytvořit místnost, kde se dítko bude nerušeně učit, odpočívat, hrát a trávit čas s kamarády. Nevíte-li kudy kam, jistě se vám budou hodit následující tipy. Prozradíme vám, jak dosáhnout harmonického spojení všech zmíněných kritérií. Důležité je, aby nábytek byl funkční i estetický – jedině tato kombinace vytvoří požadovanou atmosféru.

Tip č. 1: Zvolte vhodné materiály

Nábytek do dětského pokoje se vyrábí z množství materiálů s unikátními vlastnostmi. Velkou výhodou plastu je snadná údržba, dřevo zase působí hřejivým dojmem. Kov je moderní, ale někdy až příliš chladný. Jak z toho ven? Skvělou volbou je lamino, protože je levnější než dřevo, nemusí se o něj pečovat a vypadá dobře.

Tip č. 2: Nechte v místnosti dostatek prostoru

Nepřeplňte dětský pokoj nábytkem a naopak ho nechte dýchat. V prvé řadě se zaměřte na úložné prostory a snažte se využít možností moderního nábytku. I levné sedací soupravy nabízí další úložný prostor, čímž vyřešíte dvě mouchy jednou ranou – v pokoji bude o jednu skříň méně, dítko získá pohodlné posezení, a přitom bude mít kam uložit věci.

V posledních letech se v dětských pokojích objevují také minimalistické obývací stěny. Možná se bude hodit i do toho vašeho.

Tip č. 3: Rozhodující je kvalita a komfort

Snažte se nedělat kompromisy vůči kvalitě nábytku jen proto, abyste při nákupu ušetřili. Vyberte do pokoje nábytek, který se do něj hodí tvarem a rozměry. Někdy je lepší investovat do nábytku na míru odpovídajícímu atypickým dispozicím místnosti.

Tip č. 4: Nakupujte tam, kde nábytku rozumí

Nakupujte-li rádi z pohodlí domova, vyberte si e-shop, který vám nabídne široký sortiment kvalitního nábytku za příjemné ceny a zároveň nadstandardní služby v podobě poradenství a vlastní dopravy zboží ve vámi určeném čase. Například na www.lumax-nabytek.cz, kde najdete kompletní sortiment nábytku od A do Z, a to nejen do dětského pokoje. V nabídce nechybí nábytek do ložnice, obývacího pokoje, kuchyně (např. jídelní stůl) i zbytku domácnosti.

2 komentáře

  • Děkuji za článek, osobně se mi líbí dětský nábytek, který je dneska na trhu. Akorát si někdy říkám, jestli už to kromě barev nevypadá podobně jako sestava nábytku do kanceláře:)

  • Díky za radu! Není tak snadné vybrat vysoce kvalitní a dobrý dětský nábytek. To vše proto, že na trhu existuje mnoho našich i zahraničních firem. Ale teď vím, na co stojí za to věnovat pozornost.

Napište komentář

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain