Zdravotní obuv vám může zachránit zdraví

Pravděpodobně vám to již někdy někdo říkal nebo jste o dané problematice četla. Ale řídíte se tím? Řeč není o ničem jiném než o výběru obuvi, respektive významu obuvi zdravotní. Až budete mít chvilku času, pobavte se o tom s ortopedem – potvrdí vám, že vhodně zvolenou obuví předejdete mnoha nepříjemným zdravotním komplikacím. A že nošení některých druhů bot vám může dokonce způsobit trvalé poškození nohou. Výčet případných komplikací je velmi dlouhý. Namátkou – ploché nohy, bolesti zad, zkrácení Achillovy šlachy, kladívkové prsty... Máme pokračovat? Pokud odjakživa nosíte nevhodně tvarovanou obuv z nepoddajných materiálů, zřejmě se již s některými problémy potýkáte. Otázkou je, proč jste si ještě nepořídila kvalitní zdravotní obuv. Dobrému jménu se těší například obuv Santé, která odpovídá nejpřísnějším kritériím.

Vaše chodidla si zaslouží příkladnou péči

Věděla jste, že se v chodidlech nachází tisíce nervových zakončení? Teď to již víte a máte pádný důvod k tomu, abyste se o ně starala. Tím dalším je ochrana vnitřních orgánů před nárazy, což by měla zajistit zdravotní obuv. Odborníci jsou za jedno v tom, že nejhorší volbou jsou vysoké podpatky. V kombinaci s dlouhým stáním je téměř jisté, že se dotyčná osoba nevyhne zdravotním potížím. Dochází k nepřirozenému prohýbání páteře a bolesti zad. K poměrně častým problémům patří také zborcená klenba. Právě ta je přitom klíčem ke správné chůzi a schopnosti správně rozložit zátěž či měkkému dopadu při skoku. V případě vytočeného nártu a nártní kosti pak dochází k „plochým nohám“ či jiným zdravotním problémům, jako je bolestivost pánve, vbočený palec apod.

Pořiďte si obuv, která bude vaše nohy hýčkat

Kvalitní obuv sice není zadarmo, ale zároveň vám neudělá uragán v peněžence. Přesvědčit se o tom můžete na www.celar.cz, kde seženete zdravotní obuv značky Santé různých typů.

Publikováno: 19. 05. 2018

Kategorie: Zdraví | Zdraví

Autor: Adam

Tagy: obuv santé | zdravotní obuv