Zařizujete novou koupelnu? Věnujte pozornost všem detailům!

Umakartové koupelna je ostudou jinak nově zrekonstruovaného bytu a nedělá nám dobrou vizitku u návštěvníků. Dříve nebo později se většina z nás rozhodne pro rekonstrukci, díky které se koupelna promění na malou oázu, v níž najednou trávíme čas mnohem raději. Hygiena je v útulné koupelně mnohem veselejší a díky praktičtějšímu rozvržení všech prvků i komfortnější. Dnes se však nebudeme zabývat rekonstrukcí jako takovou, ale detaily, bez kterých by celek nikdy nebyl dokonalý. Výběr koupelnového vybavení je v současné době opravdu pestrý a každý si proto může koupelnu zařídit podle svého vkusu.

Styl koupelnového vybavení by měl být ucelený a korespondovat s novým charakterem koupelny. Jednotlivé prvky proto vybírejte tak, aby se navzájem doplňovaly a umocnily celkový dojem z interiéru. Dalším kritériem je funkčnost, která je neméně důležitá jako estetika.

Nedostatek místa hravě vyřeší sprchový kout

Dominantním prvkem každé koupelny je bezesporu vana, která by ovšem v malé místnosti neměla zabírat více místa než je bezpodmínečně nutné. Není divu, že vany stále častěji nahrazují sprchové kouty. Nezaberou tolik prostoru a v případě čirého prosklení vypadají velmi elegantně. Navíc je lze jednoduše doplnit o praktické sedátko, madla a další příslušenství, které sprchování usnadní.

Ani v koupelně se neobejdete bez úložného prostoru

Při zařizování koupelny budete řešit dilema, zda do ní umístíte i koupelnový nábytek. Kompaktní skříňky jsou praktické a můžete do nich ukrýt všechny věci, bez kterých se v koupelně neobejdete. Hygienické potřeby, fén, ručníky a spoustu dalších věcí, které by neměly být na očích, ale přesto neustále po ruce. Na druhou stranu je vhodné zvážit, zda je samostatně stojící skříňka opravdu nutná. Nevystačíte si pouze s menší variantou zkombinovanou s umyvadlem? Uvědomte si, že i poměrně malý nábytek zabere v titěrné koupelně spoustu cenného místa. Problém s nedostatkem úložného prostoru lze navíc vyřešit pomocí stylových poliček. Samozřejmě za předpokladu, že na ně umístíte věci, které nechcete skrýt před návštěvou.

Stylová vodovodní baterie dodá koupelně správný šmrnc

Pozornost si zaslouží i zdánlivě nepodstatné prvky jako jsou vodovodní baterie. I ty se vyrábí v širokém spektru designových provedení a nebude-li vám vyhovovat klasický tvar, jednoduše sáhněte po moderně nebo retru.

Moderní koupelnové vybavení za příjemné ceny najdete na akoupelnyatopeni.cz. Nebudete-li si vědět s výběrem rady, nebojte se zeptat ochotných prodejců. Rádi vám poradí.

Publikováno: 27. 08. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: koupelnový nábytek | sprchové kouty | vodovodní baterie