Matraci měňte každých 10 let!

Víte, že matraci je vhodné měnit každých deset let? A v případě jejího proležení či jiného narušení i dříve? Pokud i vaše matrace dosloužila, poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat takovou, která vám bude dobře sloužit další dekádu. Matrace patří mezi vůbec nejdůležitější životní investice. Může totiž stát za stavem našeho pohybového aparátu. Nocování na nevyhovující matraci může stát za bolestmi zad, kloubů, alergiemi i problémy s oběhovým aparátem.

Jakou matraci zvolit?

To pro laika v záplavě matrací různého druhu může být poměrně tvrdý oříšek. Na jeho rozlousknutí rozhodně nespěchejte. Poraďte se s odborníkem či se svým ortopedem. A před koupí si matraci vyzkoušejte.

Přeměřte si postel a rošt

Matraci obecně vybíráme podle materiálu, rozměrů a její tuhosti. Co se rozměrů týče, těmi standardními jsou matrace 80 × 200 a 90 × 200 cm pro jednolůžko a matrace 160 × 200 a 180 × 200 pro dvoulůžko. Na vybraných e-shopech (třeba na matrace-matex) však seženete i matrace atypických rozměrů jako například matrace 120 × 200 cm. Postel a rošt si v každém případě před koupí matrace dobře přeměřte.

Měkká, nebo tvrdá?

Dalším parametrem, na nějž byste se měli zaměřit, je tuhost neboli tvrdost matrace. Tu volte na základě svých preferencí, ortopedických potíží i váhy. Spíte raději na měkkém či naopak tvrdém povrchu? Odborníci každopádně doporučují lehkým lidem uléhat na matrace měkčí a těžkým naopak na matrace tvrdší. Tabulky tvrdosti matrací většinou najdete na webových stránkách výrobců.

Líná pěna CurefoamTM

Zvolit také budete muset materiál matrace. Na trhu se v podstatě setkáte se dvěma druhy matrací, a to s matracemi pěnovými a pružinovými. Velmi pohodlné matrace najdete v segmentu matrací pěnových. Z nich obzvláště doporučujeme luxusní matrace z prodyšné, elastické a pevné líné pěny CurefoamTM (seženete je na již zmíněném e-shopu matrace-matex.cz). S nimi totiž po dolehnutí zažijete nefalšovaný stav beztíže! Kdo nevyzkouší, neuvěří! Takže rozhodně doporučujeme vyzkoušet!

Publikováno: 28. 08. 2020

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam