Fotokoutek na svatbě? Cena vás příjemně překvapí!

Všichni jej dobře známe z plesů, festivalů, koncertů i nejrůznějších večírků. Fotokoutek však jednoznačně patří i na svatbu, kde se ostatně i čím dál tím častěji objevuje - a výsledky vypadají skvěle! To vyvrací častou a přitom nesprávnou domněnku snoubenců, že se jedná o „drahý špás“.

Co je to fotokoutek a k čemu slouží?

Když se řekne fotokoutek, představte si velké plátno přizpůsobené na míru konkrétní události, a to co do barev i vzoru. Je určené k tomu, aby se před ním střídali hosté akce, kteří se za užití originálních rekvizit nastavují objektivu fotografa. Ve fotokoutku tak vznikají velmi nekonvenční a uvolněné snímky, které vás i po letech při listování albem rozesmějí a nechají věrně vzpomenout na jedinečnou atmosféru toho večera. Například oblíbený Fun Box fotokoutek si můžete objednat vedle tištěných pláten i se zeleným, tzv. klíčovacím pozadím. Jeho výhodou je, že se sice vyfotíte u jednolitého plátna, ale následně si v postprodukci můžete u počítače vybrat pozadí výsledné fotky z až 15 druhů. Zatímco někdo musí mít v albu snímek před řádícím ohněm, jiný upřednostní romantické scenerie zasněžené Prahy či božské nebe.

Rekvizity: vtipné klobouky, knírky či originální cedulky

Jako „originální rekvizity“ si představte velice široké spektrum předmětů, které majitel fotokoutku pronajímá na akce spolu s plátnem. Jde zejména o rozmanité paruky, falešné knírky, mafiánské či párty klobouky, námořnické čepice, škrabošky, brýle, čelenky, boa, vějíře, havajské věnce, sukně či cedulky, které na sobě buď mají nějakou vtipnou hlášku, anebo si můžete nápis sami kreativně vymyslet a na tabulku napsat. Tolik rekvizity pro dospělé. Fotokoutek na svatbu však nabídne dostatek zábavy i pro nejmenší ratolesti, které se s oblibou zvěčňují s plyšáky, balonky, pohádkovými korunkami, ještěrkami, pavouky, tykadélky či nestárnoucí klasikou v podobně klaunských nosů.

Proč je dobré mít na svatbě fotokoutek?

Asi není třeba zdůvodňovat, proč se veselka neobejde bez náležitých šatů, svatebního DJ, dortu nebo kvalitního cateringu. Co ale stojí za vzrůstající poptávkou po fotokoutku na svatbu?

Oživení svatebního alba

Fotokoutek nesupluje úlohu hlavního fotografa. Představuje ale místo, kde vznikají originální snímky, které seriózní fotografie z obřadu, hostiny i následující slavnosti příjemně oživí bezprostředními a v dobrém slova smyslu bláznivými snímky. Svatebčané všech věkových kategorií zde mají skvělou příležitost odvázat se.

Zábava pro děti i dospělé

Jak již bylo napsáno výše, fotokoutek ocení stejně dospělí i ti nejmenší a nejmladší z nás.

Vyplnění mezer v programu

Před svatbou musíte počítat s tím, že ani kdybyste se rozkrájeli, nebudete se během celého dne schopni rovnoměrně věnovat všem svatebčanům. Fotokoutek vám pomůže překlenout „hluchá“ místa v harmonogramu, kdy se např. budete coby čerství novomanželé po obědě fotit v zámecké zahradě či rozkvetlé aleji.

Tisk na místě

Lákadlo představuje možnost tisku fotek na místě. Všichni se po každé dovolené znovu a znovu ujišťujeme, že přebrat stovky a tisíce fotografií a následně je prezentovat rodině i zvědavým přátelům zabere spoustu času. Poptávka po fotografiích ze svatby navíc zpravidla bývá ještě mnohonásobně vyšší, než když zrovna přilétnete od moře. Však to znáte – babičky, maminky a další se chtějí okamžitě pokochat. Je proto fajn, když si svatebčané mohou domů odnést na památku alespoň jeden snímek přímo v tentýž den.

Příznivá cena a lákavé slevy na balíčky

Není sporu o tom, že finanční stránka je při přípravách veselky jednou z nejdůležitějších. I v této souvislosti se však fotokoutek na svatbu jako doplňková zábava vyplatí. Velice příznivá cena je vždy stanovena individuálně v závislosti na počtu vytisknutých fotek, délce pronájmu fotokoutku i tisku fotografií, počtu hostů atd. Profesionální svatební agentury navíc nabízí až 50% slevy na kombinované balíčky. Jejich součástí bývají vedle fotokoutku nejčastěji:
  • profesionální DJ,
  • moderátorské služby,
  • videotéka,
  • koordinátorské služby,
  • karaoke show,
  • svatební dort,
  • kouzelník,
  • ohňostroj.

Nulová náročnost

Všechny zmíněné výhody podtrhuje fakt, že fotokoutek na svatbu není náročný ve všech možných ohledech; na prostor, obsluhu ani finance.

Publikováno: 10. 06. 2019

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam