Vodovodní filtr odstraní z kohoutkové vody chlór i další látky, které škodí zdraví

Naše tělo je z velké části tvořeno vodou. Právě vodu potřebujeme každý den, a to v co nejlepší kvalitě. Ve většině českých domácností je k vaření i přípravě nápojů používána voda z kohoutku, která obsahuje chlór, který se negativně projevuje na jejím zápachu i chuti. Zároveň se v ní mohou vyskytnout nežádoucí látky, jako jsou pesticidy, aromatické uhlovodíky atd. I když jsou tyto látky ve vodě obsaženy ve stopovém množství, z dlouhodobého hlediska nám mohou způsobit zdravotní problémy či narušit imunitu. Vodárny ošetřují kohoutkovou vodu pomocí chlóru, čímž v ní eliminují výskyt bakterií a virů. Chlór ale způsobuje zakalení vody, projevuje se nepříjemným zápachem a voda nechutná příliš dobře. Všechny tyto problémy umí odstranit vodovodní filtr, který je právě z těchto důvodů v českých domácnostech čím dál oblíbenější.

Možnosti filtrace vody

Velmi efektivní a pohodlnou variantou filtrace kohoutkové vody jsou vodovodní filtry , které jsou zpravidla umisťovány pod kuchyňskou linku, kde nejsou vidět, a tak nepřekáží při provozu v kuchyni. Jejich nespornou výhodou je vysoká účinnost díky velkému množství absorpčních látek. Další alternativou, která je používána zejména na chatách a chalupách či v kancelářích, jsou filtrační konvice. K úpravě kohoutkové vody je možné použít i moderní destilační a ionizační přístroje, či systémy reverzní osmózy. Ty dokonale vyčistí vodu a dodají do ní minerály.

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o pořízení filtrační konvice, vodovodního filtru či jiných produktů určených k úpravě vody v domácnosti? Široký výběr kvalitních produktů pro filtraci vody najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví, který nabízí i odborné poradenství v případě, že si nejste jisti výběrem správného řešení pro vaši domácnost.

Publikováno: 12. 07. 2019

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam