Víme, jak zabránit ztrátě dětských náušnic

Pro celou řadu malých holčiček jsou právě zlaté náušnice prvním opravdovým šperkem. Ať už náušničky pořizujete úplně nové nebo jde o vaše rodinné dědictví, jistě nechcete, aby došlo k jejich zbytečné ztrátě. Malé děti jsou plné energie a soustavně vymýšlejí nějaké nezbednosti, při kterých se šperk může snadno ztratit. Právě z těchto důvodů je třeba vybírat takové dětské náušnice, které svým tvarem či systémem zapínání nebudou pro vaši malou holčičku nijak nebezpečné.

Jak poznáte bezpečné náušnice pro miminka?

Při výběru šperků pro miminka jde v první řadě především o materiál, z kterého jsou náušničky vyrobeny. Klasické stříbrné dětské náušnice se příliš nedoporučují. Je to z toho důvodu, že novorozenci ještě nemají zcela vyvinutou imunitu, proto u nich může nastat nežádoucí alergická reakce. Tyto komplikace se však objevují jen u malého procenta dětí. Bezpečnější tak jsou dětské zlaté náušnice a dětské náušnice z bílého zlata. Důležitý je i systém zapínání. První dětské náušnice mají specifické zapínání vpředu nesoucí název dětská brizura. Jde o efektivní a naprosto bezpečné zapínání pro lepší manipulaci s náušničkami, které dítě nemá šanci rozepnout rozepnout. Kvalitně provedené zapínání poznáte podle dostatečného napružení,, které zajistí dokonalé uzamčení náušnic. Seriózní zlatník vám náušničky dotáhne přímo v oušku dítěte. Zamezíte tak možné ztrátě. Bezpečnost navýšíte i výběrem šperku drobné velikosti. Nesmí přesahovat ušní lalůček, aby se ztrátě zamezilo při častém převlékání. Proto se setkáte většinou se zaobleným tvarem náušnic, které minimalizuje případné zachytávání za oblečení.

Jaké náušnice vybrat pro starší děti?

Jakmile holčička povyroste a první náušnice začnou být malé, rozhodně s výměnou za nové a větší nečekejte. V opačném případě může dojít k deformaci ušního lalůčku. Věk není dostatečně přesným ukazatelem. Je třeba zohlednit, jak vysoko je umístěn vpich. Starším dětem lze pořídit stříbrné náušnice, které už převážná většina dětí bez problému snese v uchu bez jakýchkoliv dalších potíží. Výběr drahého kovu je už zcela na vás a dokonce není problém zvolit i větší velikost. Zabránit ztrátě náušnic lze především výběrem správného a kvalitního zapínání. Mezi ně řadíme například zacvakávací zapínání a nebo tradiční patent. U zacvakávacího zapínání nezapomeňte zkontrolovat napružení. Náušničky musí slyšitelně cvaknout. Klasický patent obvykle drží bez jakýchkoliv komplikací, avšak pro větší jistotu si můžete ve zlatnictví nechat na zakázku zhotovit pojistky přímo na míru.

Co dělat, když zapínání není spolehlivé?

Objednáváte-li náušnice přes internetovou nabídku a náušnička není mechanicky poškozená, je dobré využít nároku na reklamaci,, pokud na ni stále ještě máte nárok. V opačném případě vyhledejte zlatnictví, kde si téměř s každou závadou nebo komplikací dokáží hravě poradit. Pokud náušničku ztratíte, není všem dnům konec, některé typy náušnic se dají vyrobit i po jednom kuse. Pakli-že dětské náušnice nejsou viditelně poškozené, ale přesto se vám zapínání nezdá v pořádku, s návštěvou zlatnictví neotálejte. Je pravděpodobné, že jde právě o případ špatného napružení, které zkušený zlatník rozpozná a sjedná nápravu. Jinak řečeno, při jakékoliv pochybnosti se raději ujistěte, že náušničky fungují tak, jak se očekává. Jedině tak předejdete nechtěným komplikacím.

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam