Sháníte učebnice pro základní školu? Víme, kde nakoupíte levněji!

Máte doma malého školáka, který vám donesl seznam důležitých učebnic a vám nezbývá, než mu je pořídit? Pokud se vám zdají ceny, za které vám může knížky opatřit škola, příliš vysoké, nezoufejte. Máme pro vás několik tipů, jak za ne ušetřit!

Žáčci, kteří dochází teprve na první stupeň základní školy, by sice měli dostat všechny učebnice zdarma, ale v praxi to často vypadá úplně jinak. Do některých předmětů jim je budete muset dokoupit vy. Máte-li dítko na nižším stupni víceletého gymnázia, připravte se na to, že se pořádně „prohnete“ - studenti gymnázií totiž většinou žádné učebnice nefasují. Na začátku studia vám sice kantoři předají seznam, podle kterého můžete dětem knížky objednat, ale jak jsme již zmínili v úvodu, o výhodný nákup se jedná jen málokdy. Chcete-li na učebnicích nějakou tu stovku ušetřit, nezbude vám, než svého potomka vyslat za spolužáky z vyšších ročníků.

Starší žáci své učebnice prodávají a to obvykle za velmi pěkné ceny. Budete-li mít štěstí, podaří se vám koupit za několik desítek korun učebnici, jejíž původní cena byla několikanásobně vyšší. Štěstí však hraje skutečně zásadní roli – ne všichni nepotřebné učebnice prodávají (mnoho žáků je nechává pro mladšího sourozence) a většina z těch, které k prodeji jsou, vypadá dost „jetě“. Učit se ze učebnice, která vypadá jako salát, není zrovna příjemné. Pracovní sešity bývají počmárané a cvičení v nich vyplněné.

Jak z toho ven? Investice do vzdělání se vždy mnohonásobně vrací, ale přes omezený rozpočet vlak nejede. Nechcete-li, aby se vaše děti museli učit z knížek, které jsou v katastrofálním stavu a zároveň se vám zdají knihy přes školu nebo v místním knihkupectví příliš drahé, spolehněte se na internetový obchod UcebniceMapy.cz. Právě zde totiž nakoupíte prakticky všechny učebnice pro základní školu, ale také učebnice pro středoškoláky a vysokoškoláky.

Kromě toho, že celý nákup uskutečníte z pohodlí domova, můžete výrazně ušetřit. Na $učebnice, které jsou i tak levnější než jinde, lze uplatnit hromadná sleva. Stačí se domluvit s několika dalšími rodiči a objednat je společně. O poštovné se starat nemusíte – při nákupu nad 2 500 Kč je totiž úplně zdarma.

Zboží je seřazeno v příslušných kategoriích a to jak podle předmětů, tak i ročníků. Nezapomeňte si prohlédnout aktuální akce – některé učebnice jsou k mání se slevou v desítkách procent (např. Občanská nauka pro 8.ročník ZŠ je momentálně k mání se slevou 35 %!). Zajímavý je i široký sortiment map, které vašim dětem poslouží nejen jako praktická učební pomůcka, ale také pěkná dekorace v pokoji. UcebniceMapy.cz patří mezi e-shopy, ve kterých budete nakupovat pravidelně a to nejméně tak dlouho, než vaše děti vychodí školu. Nezapomeňte nám napsat, jak jste pořídili!

Publikováno: 01. 04. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: levné učebnice | učebnice | učebnice pro základní školu