Stárněte do krásy!

Když se řekne plastická chirurgie, většině lidem se vybaví velká silikonová prsa, rty obřích rozměrů a další vylepšení, která na první pohled vypadají uměle. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří se drží zajetých stereotypů, možná vás překvapí, že i plastika může vypadat přirozeně a navíc vám může podpořit zdravé sebevědomí a zkvalitnit život.

Znovu nabyté sebevědomí

Primárním posláním plastické chirurgie je napravit to, co příroda pokazila, nebo čas opotřeboval. Nejčastější a nejvíce žádané tak zůstávají plastiky obličeje, protože obličej je to první, co si na druhém člověku všimnete. Z čeho je možné vybírat a jak zákroky probíhají?

Stárnoucí kůže

Přirozený proces stárnutí způsobuje povislou kůži. To je problém zejména v oblasti očních víček, kde pokles kůže není jen estetická záležitost, ale i funkční a zdravotní, protože může vyvolávat pocity únavy, bolestivosti očí a v některých případech i zhoršené vidění kvůli převislé kůži. Plastiku lze provést u horních i spodních víček a nevyžaduje hospitalizaci. Přebytečná kůže se také vytváří v oblasti dolní čelisti a krku a dělá tzv. syslí tváře. Tyto projevy je možné odstranit pomocí faceliftingu. Při něm se eliminuje povolená kůže, eventuální tukové nadbytky a obličej se tím celkově zpevní a po vráskách a jiných projevech stárnutí nezbude ani stopa.

Plastika nosu

Nos je dominantou obličeje a výrazně přispívá k jeho celkovému výrazu. Pokud se svým nosem nejste spokojeni, či se dlouhodobě potýkáte kvůli tvaru nebo velikosti s posměchem, plastika nosu vám může změnit život. Zákrok probíhá buď v celkové anestezii, nebo v lokálním umrtvení, záleží na rozsahu.

Pečlivě vybírejte

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, jak vylepšit a omladit svůj vzhled, vždy velmi pečlivě vybírejte kliniku, na které by případná operace probíhala. V žádném případě se neřiďte dle ceny, jedná se totiž o klasický operační zákrok a to je vždy zásah do organismu a zdraví máte jenom jedno. Před samotným zákrokem si domluvte konzultaci, kde s vámi lékař probere vaši představu o výsledku, celkový zdravotní stav a možnosti, které budou vhodné právě pro vás.

Publikováno: 29. 11. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: plastika nosu | plastika obličeje