Repasované počítače jsou stále populárnější

Cena všeho stoupá strmě vzhůru, a tak není divu, že lidé šetří, kde se dá. To platí i pro počítače. Ty jsou v poslední době dražší než kdy dříve a koupit si dnes herní mašinu člověka vyjde klidně na sto tisíc korun, často i více. Také proto se stále více zákazníků poohlíží spíše po repasovaných verzích.

Dají se použít k mnoha věcem

Většina repasovaných strojů nikdy nebyly herní mašiny, i když najdou se i výjimky. Obvykle se jedná o počítače pocházející z kanceláří, a podle toho vypadá i jejich výkon. Ve svém nitru tudíž nemají super procesory a ani nejnovější grafické karty. To neznamená, že by se na nich nedalo hrát. Nové tituly se však obvykle nerozjedou. Většina lidí je ovšem nekupuje kvůli zábavě, ale pro práci. A k tomuto účelu jsou repasovaná PC jako dělaná. Dá se nich programovat, skládat muzika, pracovat ve Wordu, případně dokonce dělat jednoduchá grafika. Samozřejmostí je i připojení k internetu, takže o surfování po celosvětové síti nikdo nepřijde. Rovněž se hodí tento druh počítačů k sledování filmů a seriálů. Je toho tudíž docela dost, co mohou za svou cenu nabídnout.

Kvalitní provedení

Kdo chce mít doma kvalitní repasovaný počítač, měl by vědět, kde nakupovat. Kupodivu i dnes mnoho prodejců nabízí jen podřadné krámy. Proto je rozumné využívat služeb obchodů typu Mali computer, u kterých se dají pořídit pouze kvalitní kousky typu HP repasované notebooky. Značka HP má v segmentu laptopů hodně dobrý zvuk, jelikož jejich výrobky jsou podařené nejen z hlediska výkonu, ale také kvality zpracování. To je u notebooků hodně důležité, a u těch repasovaných dvojnásob. Často jim totiž jako první neselže hardware, ale spíše povolí třeba panty, čímž se stanou velmi špatně použitelnými. A právě firmy jako HP či kupříkladu Dell si dávají na takové drobnosti pozor a vyrábí je kvalitně.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam