Proč zvolit ubytování Máchovo jezero v útulných chatkách?

Výběr tuzemské letní dovolené může být pro někoho oříšek. Pokud se však rozhodnete pro ubytování u Máchova jezera, trefíte hřebíček na hlavičku. Ihned se před vámi objeví nepřeberné množství volnočasových aktivit ve vodě i na suchu. Jen málokdo ví, že je Máchovo jezero vlastně rybník. To však nemění nic na tom, že se rozléhá na čtyřech krásných plážích, k nejnavštěvovanějším patří ty v Doksech a ve Starých Splavech. Právě zde naleznete atrakce, k nimž patří vodní skluzavky, tobogány a četné restaurace nabízející osvěžení. Po náročných dnech na sluníčku oceníte ubytování Máchovo jezero, které vám nabídne příjemné útočiště.

Největší vodní dílo v Libereckém kraji

Rozhodněte se pro Máchovo jezero ubytování v chatové osadě Elite ve Starých Splavech a budete jako na obláčku. Jedná se o cenově přijatelné noclehy, které jsou ideální pro letní rekreaci. Počítejte s ubytování ve 4lůžkových chatách s chladničkou, jídelnou s barem, společným sociálním zařízením v komplexu, ohništěm a možností zapůjčení grilu. Nejmenší výletníky potěší prolézačky, pískoviště a houpačky. V nejbližším okolí osady počítejte s minigolfem, trampolínami i kolotoči. Nenechte si ujít jízdu výletním parníkem po Máchově jezeře. Romantické chvilky nabízí jízda na lodičkách či šlapadlech. Samozřejmostí je koupání a vodní radovánky pro děti i dospělé.

Památky jsou na každém kroku

Máchův kraj pro proslulý svými památkami i dechberoucí přírodou. Nachází se zde spousta turistických stezek a cyklistických tras. Kroky turistů vedou k magickým hradům Bezděz, Houska a Sloup v Čechách a ke kouzelným zámkům Zákupy či Zahrádky. V Dětěnicích si dokonce posedíte ve středověké krčmě a navštívíte pivovar. S dětmi se pobavíte v liberecké ZOO a místním aquaparku. Zaujme i výlet na Ještěd a návštěva vodního světa v České Lípě.

Publikováno: 22. 06. 2022

Kategorie: Lifestyle | Cestování

Autor: Adam