Perský koberec zútulní každou domácnost

Mnozí majitelé rodinných domů a bytů se domnívají, že do moderní domácnosti už nepatří koberce, které byly tolik populární hlavně v druhé polovině dvacátého století. Jenže není tomu tak, i dnes si rozhodně zaslouží své místo. Zejména tehdy, když jde o perské koberce.

Tradiční perské koberce i dnes působí moderně a svěže, stačí vybrat vhodné řešení

V případě, že zvolíte moderní koberec vhodné velikosti a v odpovídajícím barevném provedení, jednoznačně přispěje ke zútulnění místnosti, v níž se bude nacházet. Pokud se jedná o velikost, moderní koberce mají spíše kusový charakter, nejsou tedy rozmístěné po celé místnosti, ale jen v jeho určité části. Tomuto trendu plně odpovídají právě třeba perské koberce, které se dají pořídit už v relativně malých proporcích. Jsou ideálním doplňkem obývacích pokojů v jejich průchozích místech. Dále se hodí také do předsíní či ložnic, záleží ale pouze na vaší fantazii a potřebách, kam je umístíte. Moderní koberec se zpravidla vyrábí sériově. Pro perské koberce jako tradiční umění se ale stále používá ruční vyšívání. A právě to z nich dělá výjimečné doplňky do domácnosti, jež se hodí i do moderních rodinných domů a bytů. Jejich obrovskou výhodou je navíc dlouhá životnost. Při patřičné péči vám vydrží desítky let, aniž by nějak změnily svůj vzhled k horšímu.

Původ perských koberců

A proč se i moderní kousky nazývají perské koberce, když už žádná Persie neexistuje? Jde hlavně o pomocné označení ve snaze ukázat, že jde o tradiční koberce z oblasti dnešního Íránu a okolních zemí. Díky tomu se snadno odliší od nejrůznějších napodobenin, jimiž je trh zaplavený. Ne vždy jsou podobné koberce tak kvalitní jako pravé perské, tudíž chcete-li skutečnou kvalitu a ručně vyšívané doplňky, je původ poměrně zásadním parametrem, podle něhož se orientovat.

Publikováno: 29. 05. 2020

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam