Nemůžete zhubnout? Přestaňte se dopouštět nejčastějších chyb!

Trápí vás přebytečná kila, kterých se nemůžete zbavit? A že jste již vyzkoušela téměř vše... Ale napadlo vás, že jste se možná nevědomky dopustila některé z častých chyb? Striktní dodržování šesti jídel denně, vyhýbání se sacharidům a další „zaručené“ tipy nefungují! Přečtěte si, na co si dát pozor a jak se s nadváhou úspěšně vypořádat...

Hubnutí bez sacharidů je chvilková záležitost

Stravovat se bílkovinami a vyškrtnou sacharidy nepřinese vašemu organismu nic dobrého. Z krátkodobého hlediska možná zaznamenáte rychlý úbytek váhy, ale tělo vám nepoděkuje. Navíc ztracené kilogramy brzy naberete zpět formou jojo efektu.

Prospět nemusí ani nízkotučné potraviny

Kdo chce zhubnout, nesmí jíst tučná jídla. Opravdu? Nízkotučné a odtučněné potraviny obvykle kvůli chuti obsahují množství přidaných látek, takže jsou ve finále ještě kaloričtější. Chcete-li se přesto tučným jídlům vyhnout, vždy si pečlivě přečtěte etiketu a zkontrolujte, čím výrobce tuk nahradil.

Spalovače tuků neexistují

Představte si svět, ve kterém jíte určité potraviny, a ty za vás spalují tuky... Žádné takové bohužel na trhu nejsou. Některé potravinové doplňky sice urychlují spalování a podporují metabolismus (a tedy i hubnutí), ale rozhodně nezpůsobí okamžitý úbytek váhy bez vašeho dalšího přičinění.

Příliš mnoho tekutin organismu neprospívá

Dočetla jste se, že během hubnutí musíte vypít mnohem více tekutin než obvykle? Dodržování pitného režimu je nezbytné pro správné fungování organismu, nicméně zavodňování vám v ničem neprospěje. Zkuste však vyměnit sladké nápoje za vodu – přijmete méně kalorií, což se projeví na váze.

Pod odborným dohledem se hubne rychleji

Spousta žen nemůže zhubnout, protože jim chybí motivace. V tomto směru je dobrou volbou populární výživové poradenství NATURHOUSE. Kvalifikovaný výživový poradce vám sestaví jídelníček na míru a doporučí produkty na bázi bylin, ovoce a zeleniny pro efektivnější hubnutí. Díky tomu dosáhnete svého cíle mnohem rychleji a bez drastických diet. Zdravé hubnutí je nejpřirozenější cesta!

Publikováno: 23. 01. 2017

Kategorie: Hubnutí | Zdraví

Autor: Adam

Tagy: chyby při hubnutí | výživové poradenství