Nebankovní půjčka může být dobrou volbou

Potřebujete půjčit? Pak by vaše kroky měly vést v prvé řadě do banky. Tedy ještě předtím je vhodné zeptat se v rodině, mnohdy vám jsou ochotní půjčit třeba rodiče. Pokud tohle nejde, bankovní instituce bude pravděpodobně nejspolehlivější volbou. Jenže co když vám v bance nepůjčí? Banky půjčují jen dobře zajištěným klientům, u kterých si mohou být jisté splácením. Právě proto si vás tak pečlivě prověřují, než vám žádost o úvěr odklepnou. A je dost možné, že tím prověřováním prostě neprojdete. Nemějte ale strach, tady možnosti nekončí.

Nebankovní půjčky jsou dnes férové

Neuspějete-li u banky, vydejte se k nebankovním finančním společnostem. Nejde o žádné podvodníky, i nebankovní poskytovatelé jsou kontrolováni. Lichvářských praktik se nebojte, v podstatě neexistuje důvod, proč se jich obávat. Proč jsme tedy radili jít nejdříve do banky? Nebankovní společnosti půjčují i mírně rizikovým klientům, proto mají obvykle nastavený vyšší úrok, aby se jim jejich činnost vyplatila. Ani to ale nemusí být vždy pravdou. Třeba nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti poskytovateli zajistí, že z vás peníze dostane – v nejhorším případě má vaši nemovitost. Proto nemusí rapidně zvedat úrok.

Nebankovní společnosti půjčují i podnikatelům

U nebankovní společnosti si lze vzít také podnikatelský úvěr na nemovitost či jiné potřeby. Půjčují prakticky komukoliv, i když obvykle ne zcela bez ověřování. Jestliže se už topíte v dluzích, nepůjčí vám nikdo – pro vaše vlastní dobro. V nebankovním sektoru můžeme doporučit například společnost Nebankovní Finance, jejímž cílem je klienty ozdravit a navrátit je co nejdříve do bankovního sektoru s minimálními úroky. Ke každému klientovi přistupují individuální, zhodnotí jeho situaci a na základě toho mu půjčí či nepůjčí. V případě schválení úvěru dostanete finanční prostředky do druhého dne, celý proces je tedy rychlý.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam