Nad kvalitní koberec není

V současné době jsou v českých domácnostech extrémně rozšířené plovoucí podlahy. Ty se mohou pyšnit nízkou cenou a poměrně snadnou instalací. Nicméně samy o sobě zase kdovíjak skvěle nevypadají. Proto je dobré je doplnit třeba vhodným kobercem.

Do čistíren se už moc nechodí

Koberce mají z části oprávněně trochu pošramocenou pověst, a sice kvůli špatnému čištění. Odstranit skvrny z tepichu byla vždy velká výzva. Toto však dnes již neplatí. V současné době není potřeba letět kvůli každému znečištění s kobercem do čistírny. Člověk si dnes docela dobře vystačí sám. Stačí si jen koupit adekvátní čistící prostředek, kterých už jsou v obchodech mraky. Ty nejlepší dokáží odstranit i hodně zažranou špínu, takže v tomto ohledu by neměl mít nikdo problém. Když se navíc použije kvalitní vysavač, nemusí se člověk bát ani roztočů, jelikož dobrý lux je dnes již dokáže poměrně efektivně vysát.

Teplo sálá zespod

Koberce jsou nejlepší podlahovou krytinou pro lidi, kteří chodí doma rádi naboso. Jsou totiž nejen měkké, ale rovněž z nich sálá teplo. A není potřeba mít podlahové topení. Hlavně tepichy s dlouhým vlasem dokáží v sobě teplo časem naakumulovat, což je nejen příjemné pro chodidla, ale pro celkovou tepelnou pohodu v místnosti. Dobrý tepich je navíc měkký a hebký, což je velký rozdíl oproti tvrdým studeným podlahám, od kterých se člověk může snadno nachladit. Hlavně tedy v zimních měsících.

Špička z Persie

Samostatnou kapitolou jsou pak kvalitní orientální koberce. Ty se běžně řadí mezi umělecká díla. Každý kousek je vyrobený ručně z přírodních materiálů a všechny jsou originální. Proto má každý majitel perského koberce doma unikátní produkt. Za každý prémiový produkt je ovšem potřeba si připlatit. Kdo chce mít doma tento druh tepichu, měl by si připravit vyšší desítky tisíc korun. Někdy je však možné natrefit na výraznější slevu. Takové jsou relativně běžné například v Buchara-eshopu.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam