Manuál pro novopečené maminky: Které hygienické potřeby nesmí doma chybět?

Přivezla jste si domů první miminko a víte, že byste měla mít po ruce základní hygienické potřeby. Jenomže si nejste jistá, které položky by na seznamu neměly chybět – co když na něco důležitého zapomenete anebo naopak nakoupíte spoustu nepotřebných věcí? Bez předchozích zkušeností můžete šlápnout vedle, ale pokud si vezmete k srdci následující tipy, nebude vám doma chybět vůbec nic a navíc nakoupíte levně.

Alfou a omegou je dostatek plínek

Připravte se na to, že budete neustále přebalovat. A nechcete-li marnit čas praním a žehlením klasických látkových plen, pořiďte si jednorázové pleny pro novorozence. Jsou praktické a velmi komfortní – děti se v nich cítí dobře a vám odpadne spoustu práce.

Co pro pohodlné kojení a mytí miminka?

Přebalování sekunduje další činnost, která je s mateřstvím nedílně spojena. Budete-li své miminko kojit, stoprocentně upotřebíte prsní vložky. Ty si společně se síťovými kalhotkami nabalte již do porodnice. A nezapomeňte ani na dostatek buničité vaty na ošetření pupíku a čištění oušek. Od věci nejsou ani vatové tyčinky. Neméně důležité jsou dětské vlhčené ubrousky. Spotřeba bývá velmi vysoká a měla byste je mít při sobě především ve chvíli, kdy nebudete v dosahu vodovodu. Zaměřte se na kvalitní (nejlépe neparfémované) ubrousky, u kterých nehrozí riziko podráždění citlivé dětské pokožky či dokonce alergie. Ubrousky vám poslouží při mytí ručiček, pusinky i zadečku po přebalování.
Seznam hygienických potřeb bude mnohem obsáhlejší, ale některé dětské potřeby jsou ryze individuální. Sama poznáte, co (ne)budete potřebovat a podle toho provedete nákup.

Kde hygienické potřeby seženete levně?

Na závěr jsme si nechali praktický tip pro ty z vás, které preferují pohodlné nakupování z domova. Veškeré výše zmíněné hygienické potřeby pro děti a maminky najdete u specializovaného prodejce na care4you.cz. U konkurenčních prodejců jen stěží najdete tak výhodný poměr ceny a kvality. Nabídka čítá velmi kvalitní zboží za skvělé ceny – tak proč vážit cestu do obchodu, když lze nakupovat levně a přitom komfortně?

Publikováno: 13. 06. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam