Kvalitní paruku nikdo nepozná. Proč si ji pořídit a co byste měla vědět?

Závidíte ostatním ženám jejich bujné kštice? Pokud se celý život potýkáte s řídkými vlasy nebo jste o ně přišla následkem nemoci, neklesejte na mysli. Mnohé věci se na první pohled jeví tak trochu jinak, a právě hustota vlasového porostu může být jednou z nich. Kdo ví, kolikrát jste nepokrytě obdivovala paruku. Ty moderní, kvalitně zpracované, jsou od skutečných vlasů k nerozeznání. Pořídit si jich rovnou několik a změňte účes vždy, když vás stávající omrzí. Ačkoliv jsou dámské a pánské paruky i v dnešní uvolněné době tak trochu tabu, nosí je poměrně dost lidí. Zřejmě nejčastějším důvodem je náhrada skutečných vlasů. Paruky vrací ztracené sebevědomí lidem s alopecií (neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů) či pacientům, kterým vlasy vypadávají v rámci chemoterapie. Nicméně početnou skupinou jsou ženy, jež milují změny a rády experimentují se vzhledem.

Jakou paruku zvolit?

Spíše než nad délkou a barvou vlasů by měl zájemce o paruku zhodnotit celkovou kvalitu zpracování. Obecně působí nejlepším dojmem dražší, ručně tkané paruky z pravých vlasů. Je téměř nemožné je rozeznat od pravých vlasů a věrohodně působí i na dotek. Jsou vhodné pro nejnáročnější ženy, které potřebují paruku pro každodenní a dlouhodobé nošení. Pokud vaše volba padne na tento typ, počítejte s časově náročnější údržbou. O paruku z pravých vlasů se musíte intenzivně a zároveň šetrně starat. Velmi dobře však může vypadat i kvalitně zhotovená syntetická paruka. Pro někoho, kdo hledá dočasné řešení nebo doplněk pro občasné nošení, je tato cenově dostupnější varianta jako stvořená. S ohledem a nižší cenu je nutné počítat s kratší životností.

A kde se po parukách poohlédnout?

S prázdnou jistě neodejdete od vůbec prvního českého prodejce, který se výrobou a prodejem zabývá již od roku 1991. V nabídce na svet-paruk.cz najdete stylové produkty pro ženy, muže i paruky pro děti.

Publikováno: 15. 05. 2020

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam