Jaké brát vitamíny na vlasy?

Připadá vám, že vám vlasy příliš vypadávají? Toužíte po lesklejší či pevnější hřívě? Někdo ji má dánu od přírody, někdo o ni musí bojovat. A nestačí pouze vybírat si správné přípravky, dopřávat vlasům péči kondicionéru či masky. Musíte se o ně starat také zevnitř, tedy dodávat jim správnou výživu. Bavíme se zejména o vitamínech. Naše tělo pro své fungování potřebuje celou řadu minerálů, stopových prvků a vitamínů. Mnohé z nich mají vliv právě i na kvalitu vlasů. Takže jaké vitamíny na vlasy jsou nejlepší?

Zaměřte se na vitamíny skupiny B a C

Co se týče vitamínů, v případě potřeby zvyšte příjem vitamínů skupin B a C. Vitamíny B působí na celý vlas a regulují tvorbu kožního mazu, jsou tedy vhodné na mastné vlasy. Vitamín C podporuje produkci kolagenu. Pak tu ovšem máme i nezbytné minerální látky, pro vlasy je důležitý zejména zinek (má vliv i na kvalitu nehtů a pokožky). Podporuje růst vlasového folikulu, což přesně potřebujete pro zdravější a pevnější vlasy.

Jaké vitamíny na vlasy si pořídit?

Výše uvedené látky pochopitelně můžete přijímat z potravy. Třeba C je v šípcích, B v kvasnicích, zinek najdete v dýňových semínkách, fazolích, kapustě nebo ústřicích. Zařazujete však těchto potravin do svého jídelníčku dostatek? Většina lidí ne, proto si raději pořizují vitamíny na vlasy. Lepší než koupit si samostatné B, C a zinek je sáhnout po doplňku stravy určeném přímo pro vyšší kvalitu vlasů. Vitamínů na vlasy je spousta, seženete je jak v lékárně, tak online. A dokonce to ani nemusí být nepříjemné polykací tabletky. Pod značkou BLOOM HAIR se prodávají vitamíny na vlasy ve formě gumových medvídků, které slibují, že vlasům vdechnou nový život. Obsahují právě vitamíny B, C, A, D, zinek, selen, biotin a další přírodní složky jako mořský kolagen, výtažek z kokosové vody, ze zeleného čaje Matcha, lístků kopřivy apod. Dopřejte svým vlasům vzpruhu!

Publikováno: 17. 07. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam