Jak vybrat lubrikant a na co si dát pozor?

Mnohá témata se příliš často dopodrobna nerozebírají, byť se o ně zajímá ohromné množství párů. Příkladem budiž lubrikanty, které do milostných hrátek vnáší nový rozměr – a leckdy je bez nich milování velmi problematické až nemožné. Pokud si s výběrem nevíte rady a bojíte se zeptat, jste zde správně. Lubrikační gel je pomocník, se kterým si sex užije každý. Často bývá spojován především s análními hrátkami, ale v praxi se využívá i z mnoha jiných důvodů. Zahuštěná kapalina slouží ke zvlhčení a snížení nepříjemného třetí a možností, jak ji použít, je nespočet. Nejčastěji se k aplikaci lubrikantu uchylují ženy, které se potýkají s problémy se zvlhčením sliznice a milování vnímají jako nepříjemné až bolestivé. Díky lubrikačnímu gelu jsou potíže pryč. Lubrikační gel je často nezbytný i při hrátkách se sexuálními pomůckami – slouží jako prevence před případným poraněním a celkově usnadňuje průnik materiálu do těla. Mnohé ženy zase na lubrikant nedají dopustit při masturbaci.

Jaký lubrikační gel zvolit? Dejte si pozor na složení!

Sortiment lubrikačních gelů je rozsáhlý a v zásadě se produkty liší složením. K dostání jsou lubrikanty na bázi vody, silikonu a oleje. Některé jsou prosté jakékoliv chuti, vůně a barvy, jiné jsou aromatizované neboli s příchutí (obvykle jahody, banánu, čokolády...). Výjimkou nejsou ani ekologické a veganské lubrikační gely.

Organické neboli přírodní jsou vždy lepší

Bohužel zdaleka ne všechny lubrikační gely zaručují bezproblémovou aplikaci. Chcete-li mít jistotu, že vám přípravek nezpůsobí zdravotní komplikace, vybírejte z certifikovaných produktů – a zaměřte se na sortiment organických lubrikantů, v jejichž složení najdete přírodní suroviny a nikoliv chemikálie, geneticky modifikované suroviny a další škodliviny. Jedině tak si milování užijete naplno a bez rizika!

Publikováno: 01. 12. 2019

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam