Jak si správně vybrat podprsenku

Podprsenka tvoří důležitou část šatníku každé ženy. Proto bychom měli její koupi věnovat dostatečnou pozornost. Ideální je, vyhradit si na nákup více času, abyste si ji mohla v klidu vyzkoušet a nechat si poradit od obsluhy obchodu. Nicméně, pokud si pro nákup vyberete některý z eshopů, které jsou pro nás stále více samozřejmé, určitě také pořídíte dobře. Většina z nich, třeba intimia.cz, nabízí široký sortiment prádla a na svých stránkách uveřejňuje velikostní tabulku i návod na správné měření.

Jak zjistit velikost košíčků

Základem je změření obvodu těsně pod prsy. Klidně si můžete od naměřeného čísla ještě odečíst cca 5 centimetrů. Je totiž důležité, aby podprsenka držela na jednom místě a nemusela jste ji během dne „nahánět“ různě po zádech. Dále si musíte změřit obvod přes prsa. Nejdříve veďte metr těsně nad prsy a poté přes jejich nejplnější část. Vyšší hodnotu odečtěte od té nižší a výsledek vyhledejte v příslušné tabulce. Tak zjistíte velikost košíčků. Někde se uvádí i trochu jiný způsob, ale vždy by měl vést ke stejnému závěru.

Prim hraje komfort

Novou podprsenku byste měla zapínat na první háček. Prádlo časem trochu povolí, tak je třeba mít nějaký prostor pro utahování. Pozornost věnujte také ramínkům, neměla by nikde tlačit, zařezávat se do kůže nebo sjíždět z ramenou. V neposlední řádě je taktéž důležité podprsenky střídat dle účelu. Na sportovní aktivity jsou jako stvořené sportovní podprsenky, které jsou dostatečně pevné, ale prsa nemačká a navíc se vyrábí ze savých materiálů. Nastávající maminky by zase v šatníku měli mít kojící podprsenku, která nalitým ňadrům poskytne dostatečnou oporu a vejdou se do ní i prsní vložky k zachycení mateřského mléka. Mějte na paměti, že správně zvolená podprsenka vám vykouzlí hezčí a plnější dekolt, uleví vám od bolesti zad a celkově budete vypadat štíhleji.

Publikováno: 06. 03. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak si správně vybrat podprsenku | jak vybrat podprsenku