Jak na vypadávání vlasů v těhotenství a po porodu?

Těhotenství je překrásné, ale zároveň velmi náročné období. Tělo prožívá doslova hormonální bouři a musí se starat hlavně o to, aby dítě dostalo všechny potřebné živiny. I to je jeden z důvodů, proč spoustu žen trápí padání vlasů. Fyzická i psychická zátěž zrychluje vlasový cyklus a může dojít poškození vlasových cibulek. Někdy se po porodu vše vrátí takříkajíc do normálu, ale jindy maminkám zbudou oči pro pláč. Je to i váš případ? Prozradíme vám, jak vlasům dodat všechny důležité látky.

Vlasová kosmetika nic neřeší, živiny musíte přijímat vnitřně

Klasická vlasová kosmetika vám nepomůže, protože vlasům nedokáže poskytnou živiny. Kosmetické přípravky navodí pocit většího objemu, ale protože se aplikují přímo na vlasy (které jsou mrtvé), výživné látky se nedostanou do vlasových váčků. Jediným způsobem, jak vlasům dodat vše, co potřebují, je užívat látky vnitřně. Tedy prostřednictvím pestré a vyvážené stravy a především vlasové výživy. Právě ta totiž obsahuje všechny potřebné složky v mnohem větším poměru.

Vlasová výživa Clinical Hair Care

V současné době si můžete vybrat z širokého spektra doplňků stravy. Největší ohlas sklidila vlasová výživa Clinical Hair Care s obsahem třech unikátních složek – Nutrikomplex, Keratin renewal systém a Pycnograph-IN activator. clinical hair care Nutrikomplex je soubor vyváženého množství vitamínů a minerálů. Vlasy se bez nich neobejdou a jedině díky nim mohou zdravě růst. Nutrikomplex se zároveň podílí na tvorbě mazu a zajišťuje celkovou vitalitu pokožky. Obsahuje také zinek a olej z poupalky – složky, které zpomalují vypadávání vlasů. Keratin renewal system obsahuje aminokyseliny, které se podílí na tvorbě keratinu (základního stavebního prvku vlasů), ale také aminokyseliny pro tvorbu melaninu (zabraňuje šedivění) a křemík (zpevňuje a dodává lesk). Poslední složkou je Pycnograph-IN activator – díky ní je přenos výživy do vlasových vášků mnohem rychlejší a efektivnější. Další informace o doplňku stravy proti vypadávání vlasů najdete na www.clinical.cz. Máte-li s produktem zkušenosti, podělte se o své názory v rámci diskuze!