Jak na horko v bytě? Vyřeší ho mobilní klimatizace

Léto v Česku může být mírně, anebo taky ne. Vlna tropických veder je příjemná jen v případě, že netrvá několik týdnů, protože pak není v bytě k vydržení. Přežít horko není vůbec jednoduché a problémy s tím mají především starší osoby. Naštěstí se nabízí několik způsobů, jak teplotu v domácnosti optimalizovat a přežít parné období bez úhony. Dobrou volbou je především mobilní klimatizace.

Jak přežít horko bez klimatizace?

Pokud si klasickou nástěnnou nebo mobilní klimatizaci z nějakého důvodu nechcete pořídit, můžete se s horkem v bytě vypořádat i jinak. Počítejte ovšem s tím, že až díky klimatizaci zažijete skutečný komfort a ideální tepelnou pohodu. Tip: Přečtěte si, proč si pořídit mobilní klimatizaci. Vašim pomocníkem v horkých letních dnech může být obyčejný vodní rozprašovač, ale také sprcha se studenou vodou. Pomoc mohou i prostěradla v oknech (nepropustí část slunečního záření) a samozřejmě větrání. A můžete zkusit srolovat koberce, chůze po studené dlažbě vám udělá dobře. Tip: S výběrem mobilní klimatizace vám ochotně pomohou odborníci e-shopu klimatizace.zde.cz, který provozuje EPROFI.CZ s.r.o. - specialista na stavební pily, míchačky, elektrocentrály a další profi sortiment.

Proč si pořídit mobilní klimatizaci?

Mobilní klimatizace nevyžaduje stavební úpravy, a proto ji můžete uvést do provozu ihned poté, co vám ji kurýr přiveze domů. Zařízení si poradí i s většími prostory (za předpokladu, že disponuje dostatečným výkonem) a mnohdy nabízí široké spektrum funkcí včetně odvlhčování vzduchu, časovače a vytápění. Počítejte však s tím, ze mobilní klimatizace pracují hlučněji než nástěnné klimatizace. Zaměřte se proto na modely s hlučností kolem 50 dB, což je přijatelná úroveň hluku (neměla by vás rušit ani při spánku). Obecně jsou nejtišší mobilní klimatizace REMKO. Zároveň je vhodné zvážit, zda vám nebude vadit nutnost vývodu tepla pomocí k tomu určené hadice – tu je možné prostrčit oknem, ale také ventilačním otvorem.  

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam