Proč skládat puzzle aneb nikdy jich není dost!

Některé hračky jsou mnohem zábavnější než ostatní. Nebudeme chodit kolem horké kaše – skládání puzzle patří k zábavám, kterým holdují nejen děti, ale rovnou celá rodina. Rozvíjí hravost, zlepšují prostorovou orientaci, ale také logické myšlení a trpělivost.

Na věku (téměř) nezáleží

Vášeň pro skládání puzzle se u dětí projevuje již v raném věku. Tomu odpovídá i bohatá nabídka produktů – výrobci dnes nabízí skládačky vhodné pro roční dítka. Samozřejmě v odolnějším provedení, protože takto malé děti mají tendenci dílky ochutnávat. Proto buďte obezřetní a před nákupem si pročtěte informace o materiálu, který by měl být zdravotně nezávadný. Na druhou stranu by vás neměl odradit ani štítek „nevhodné do 3 let“ - pokud jde dostatečně velké dílky, bez obav je můžete svému dítku svěřit. Raději však pod vaším dohledem. V každém případě si buďte jistá, že puzzle pro děti jsou velmi přínosné. Většina dítek nakonec přijde skládání na chuť, byť třeba v pozdějším věku. Skládání puzzle je dokonce jedním z častých testů zralosti v pedagogicko-psychologických-poradnách. Puzzle je skvělý dárek pro menší i větší děti. Pokud nevíte, co jim dát pod stromeček, protože již „všechno mají“, sáhněte po skládačkách. Větší děti jistě ocení nějaké zajímavé 3D puzzle, respektive puzzle s trojrozměrným efektem. Když ho složí, můžete jim ho podlepit a zarámovat. Získáte originální dekoraci na zeď do dětského pokoje.

Skládat může celá rodina

Skládání puzzle je také skvělou hromadnou volnočasovou aktivitou pro celou rodinu. Pořiďte si skládačku s větším počtem dílků a pusťte se do díla. Nejenže si procvičíte smysly – zároveň se perfektně pobavíte a strávíte čas se svými nejbližšími. Suma sumárum, puzzle není jen vynikající pomůcka pro rozvoj dětí, ale také nástroj, který spojuje celou rodinu. Čím více jich budete doma mít, tím lépe!

Publikováno: 13. 12. 2017

Kategorie: Lifestyle | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: 3D puzzle | proč skládat puzzle