Jak se zachovat, když vašeho mazlíčka napadne jiný pes?

Pes je považován za nejlepšího přítele člověka. V posledních letech stále přibývá lidí, kteří si ho pořizují. Je však také stále více nezodpovědných páníčků, kteří svého psa neumí adekvátně vychovat. A tak se může stát, že cizí pes zaútočí na toho vašeho. Jak se případnému napadení bránit a jak mu co nejlépe zamezit? Společně s odborníky z webu Braň se přicházíme s několika praktickými radami, které přijdou v kritické situaci vhod i vám.

Zaměřte se na citlivá místa napadajícího psa

Jakmile k napadení dojde, rozhodují mnohdy vteřiny, a tak je dobré vědět, jak nejlépe jednat. První možností je zaměřit se na citlivá místa každého psa. Ideální je chytit ho za slabiny pevně stisknout. Agresivnímu psovi tak způsobíme bolest, která vašeho domácího mazlíčka zaručeně vysvobodí z pevného sevření. Mimo slabin je dobré zaměřit se také na varlata. I jejich pevným stiskem můžete uvolnit třeba sevřenou čelist a vašeho psa vysvobodit.

Využít lze také prostředky osobní obrany

I když o nich se mluví hlavně v souvislosti s ochranou naší osoby, můžeme s nimi poměrně dobře osvobodit i našeho psa. Řešením je kvalitní pepřový sprej. Ten bychom měli mít vždy při ruce a v případě problémů zamíříme do oblasti očí napadajícího psa. Následně stačí jedna několikavteřinová dávka a máme jistotu toho, že čelist okamžitě povolí a pes ztratí orientaci, stejně jako jakékoliv další agresivní pudy.

Pomůže i naše síla, nebo studená voda

Jsou ale i jiné možnosti, kterými lze útočícího psa eliminovat. Stačí pevné přitažení obojku a krátkodobé přidušení. Jak říká výše uvedený specialista na osobní ochranu, tento postup funguje dobře jak u lidí, tak i psů. Vaším cílem může být ale i snaha o vyvolání leknutí. Jak na to? Stačí kýbl studené vody, kterou psa rychle celého polijete. I to ho vyplaší a pustí. Na druhou stranu ne vždy kýbl s vodou u sebe máte. Pokud jste však na zahradě, může pomoci i klasická voda z hadice.

Publikováno: 25. 07. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak se bránit proti agresivnímu psu