3 kalkulátory, díky kterým se vám bude rychleji hubnout!

Trápí vás nadbytečná kila a ráda byste se dostala do formy? Začněte třeba hned teď, ale předtím si udělejte chvilku a vypočtěte si několik základních hodnot, díky kterým vám půjde spalování tuků mnohem lépe. Vyhledali jsme pro vás několik kalkulátorů, které vám celý proces hubnutí výrazně ulehčí.

Skutečně máte nadváhu?

Co když je vaše údajná nadváha jen nepříjemný pocit? Vypočítejte si svůj body mass index a budete vědět, jak jste na tom. Legendární vzoreček vám okamžitě prozradí, zda spadáte do kategorie tlouštíků, nebo byste naopak měli trochu přibrat. Naše BMI kalkulačka pracuje s Queletovým indexem, který se pro výpočet BMI používá zdaleka nejčastěji. Pozor, hodnota BMI je pouze orientační a u těhotných žen, sportovců a dětí bychom ji měli brát s rezervou. U lidí s „normální“ stavbou těla však poslouží velmi dobře.

Kdy hubnete nejefektivněji?

Máte za to, že se stoupající zátěží se zvyšuje i míra hubnutí? Omyl, v tomto případě přímá úměra neplatí a většina odborníků se shoduje, že nejvíce hubneme tehdy, když se naše tepová frekvence pohybuje mezi 60 – 70 % jejího maxima. Zajímá vás, jaká je ta vaše? Ve výpočtu vám pomůže další kalkulátor. Tepová frekvence pro spalování tuků je opět orientační – přesnou hodnotu vám vypočítají na pracovišti FTVS a CASRI.

Jak moc jste zhubla?

Poslední aplikací je kalkulačka pro výpočet spalování kalorií, což vás bude zřejmě zajímat nejvíc. Stačí zadat několik nebytných kritérií a ihned se dozvíte, jak jste na tom. „Spálené“ kalorie si samozřejmě můžete spočítat i předtím, než se pustíte do cvičení. Zjistíte, která z aktivit je nejefektivnější a nebudete zbytečně ztrácet čas.

Všechny tři kalkulátory a další dvě aplikace (pro výpočet kalorií pro těhotné ženy a denní příjem kalorií) najdete na webových stránkách bezhladoveni.cz.