Věděli jste, že puzzle rozvíjí logiku a představivost?

Chcete svým dětem pořídit hračky, které pomohou rozvíjet jejich schopnosti? Sáhnout můžete po nejrůznějších moderních hrách, ale naprostou klasikou je i obyčejné puzzle. Jaké schopnosti se rozvíjí díky skládání různě vykrojených dílků do jednoho obrázku? To se dozvíte v tomto článku.

Dětem pořizujte hračky, které mají smysl

U dětí je objevování světa přirozenou vlastností. Hračky pomáhají podněcovat zvědavost a mohou sloužit jako dokonalý prostředek pro rozvoj celé řady schopností. Klíčové je pořídit zábavné hračky, které dětem přinesou i užitečné dovednosti. Ideálním příkladem je puzzle pro děti. Na pár barevných dílcích si ze začátku vyzkouší jednoduché kombinování. Procvičí si prostorovou představivost v rámci ukládání jednotlivých dílků do celkového obrazce.

Rozvoj myšlení pro děti i dospělé

Při skládání puzzle je důležité logické uvažování, které celý proces výrazně zrychluje. Nejdříve si řekneme, čím bude nejlepší začít. Jestli budeme jen tak skládat, než dáme dohromady celý obrázek, nebo se pustíme do tvorby rámečku, který následně začneme vyplňovat. Je jasné, že puzzle pro dospělé je těžší variantou o větším počtu dílků. U skládání každého puzzle však potřebujeme zapojit mozek a aktivně přemýšlet nad tím, co zrovna děláme. Není tedy pochyb, že jde o ideální hračku pro rozvoj myšlení.

Nekonečné možnosti obrázků a variant

Velkou výhodou puzzle je fakt, že existuje nekonečné množství variant. Najdete nepřeberné druhy obrázků a motivů. Rozdíly jsou také v rozměrech složeného obrázku, velikosti jednotlivých dílků a jejich počtu. Náročnější puzzle 5000 dílků je výzvou i pro dospělé, ale na druhou stranu přináší zábavu na delší dobu v porovnání s jednoduššími variantami. Po složení si můžete obrázek znovu rozložit, nebo se dá připevnit pomocí speciálního lepidla a pověsit na zeď jako dekoraci.

Publikováno: 02. 05. 2018

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam

Tagy: puzzle rozvoj